GRANDIA EX 4.0 – 5.5 Ton Dizel Forklifthttps://timforklift.com/wp-content/uploads/2018/04/grendia-ex-fd40-55nb-series0-mitsubishi-forklift-1502795901.png

FD40-55N(B) Serisi

Dizel Forklift 4 tekerli pnömatik şekilli sert lastikler 4.0 – 5.5 ton

Model  Yük kapasitesi

FD40NB               4000 kg

FD45NB               4500 kg

FD50CNB             5000 kg

FD50NB               5000 kg

FD55NB               5500 kgÖzellikler


En zorlu çalışmalarda test edilerek geliştirilen GRENDIA EX serisi forkliftlerde, Tim Forklift yükünüz ve çalışma ortamınız ne olursa olsun sınıfının lideri bir performans vadediyor.Geliştirilen uzun ömürlü Euro 3B uyumlu motorları, maksimum verimlilikle beraber yakıt ve bakım masraflarını minimumda tutmaktadır. Otomatik olarak biriken kurumları yakan ve bakım gerektirmeyen benzersiz dizel parçacık filtesi gibi özellikleri sayesinde, bakım süre ve maliyetleriniz düşer.

https://timforklift.com/wp-content/uploads/2018/04/grendia-ex-fd40-55nb-series1-mitsubishi-forklift-1502795902.png

https://timforklift.com/wp-content/uploads/2018/04/grendia-ex-fd40-55nb-series2-mitsubishi-forklift-1502795902.png

GRENIA EX forkliftlerde kullanılan çevre dostu motorlar sağladığı tasarrufla birlikte, egzoz emisyonlarını ve gürültü seviyesini minimumda tutar. Islak diskli frenler dahil olan opsiyonel Flex Control paketi daha fazla tasarruf sağlar. Şanzımanı koruyup patinajı önlemekle birlikte, otomatik ayarlanabilir frenleme frenlerdeki aşınmayı azaltır ve “Hill Hold” (Yokuş Kalkış Desteği) rampalarda ve yokuşlarda daha hızlı, güvenli ve konforlu çalışma sağlar.


Önemli Özellikler


Önemli özellikler

Şık ve gösterişli tasarım reflects this machine’s power to work productively, non-stop, whatever the conditions.

Turbo şarjlı dizel motor EURO Stage IIIB standartlarını karşılarken 3.4 L motorun yakıt tasarrufunu ve 5.0 L motorun gücünü sağlar.

Bakım gerektirmeyen dizel parçacık filtresi maliyeti yüksek aksaklık sürelerini engelleyerek parçacık materyalleri kamyon çalışır vaziyetteyken etkin bir şekilde yakar.

Sarsıntısız güç aktarma ünitesi iki ileri ve bir geri şanzıman ile maksimum sürüş hızına ulaşmayı kolay bir hale getirir. Gürültü ve titreşimi en aza indirir ve maliyetleri düşürmek için kayış yerine bakım gerektirmeyen dişliler kullanılır.

Güçlü, net görüş sağlayan asansörler zorlu ortamlarda bile ağır yüklerin tam bir güvenle taşınmasını sağlar.

Geniş ürün seçeneklerine sahip yüksek kalite asansörler ve ataşmanlar her uygulama ve çalışma şartları için mükemmel uyum sağlarlar.

RapidAccess Özellikleri Kontrol ve bakım için tüm alanlara kolay erişim imkanı sunar.

Entegre Varlık Sistemi (IPS2) operatör yerinde olmadığı zamanlarda aracın hidrolik ve sürüş fonksiyonlarını engeller.

Opsiyonel parmak ucu hidrolik kontrolleri tamamen ayarlanabilir kol desteği sayesinde operatörlere rahat bir kullanım sunar.

Hidrolik kontrol kolları ulaşılmaları ve kullanımları kolaydır.


  • Frenler
  • Sürüş
  • Elektrik ve Kontrol Sistemleri
  • Şasi ve Gövde
  • Hidrolikler
  • Asansör ve Çatallar
  • Operatör Mahalli ve Kontroller
  • Direksiyon Sistemi
  • Diğer Özellikleri
  • İçerdiği Seçenekler

Kampanalı fren sistemi az bir kuvvetle etkili bir frenleme sağlar. Bakım ve tamiratı da çok kolaydır. Elektronik kontrollü el freni minimum çaba ile etkili bir fren sistemi sağlar. Operatörün diz ve bacak hareketlerini kısıtlamaz.

Turbo şarjlı dizel motor EURO Stage IIIB standartlarını karşılarken 3.4 L motorun yakıt tasarrufunu ve 5.0 L motorun gücünü sağlar. Bakım gerektirmeyen dizel parçacık filtresi maliyeti yüksek aksaklık sürelerini engelleyerek parçacık materyalleri kamyon çalışır vaziyetteyken etkin bir şekilde yakar. Sarsıntısız güç aktarma ünitesi iki ileri ve bir geri şanzıman ile maksimum sürüş hızına ulaşmayı kolay bir hale getirir. Gürültü ve titreşimi en aza indirir ve maliyetleri düşürmek için kayış yerine bakım gerektirmeyen dişliler kullanılır. Ayarlanabilir vites değiştirme zamanı farklı çalışma alanları ve uygulamalarda optimum performansı sağlamak için alternatif sunar. Geniş çaplı aks mili aşırı derecede dayanıklıdır ve çok az bakım gerektirir.

Entegre Varlık Sistemi (IPS2) operatör yerinde olmadığı zamanlarda aracın hidrolik ve sürüş fonksiyonlarını engeller. Operatör tanımlama sistemi etkinleştirildiğinde operatör dışındakilerin aracınızı kullanmasını engelleyen bir sistemdir. Bir dizüstü bilgisayar yardımıyla bütünleşik diyagnoz dizüstü bağlantısı ile operatörlerin ve servis mühendislerinin arızaları önceden fark etmesini ve daha büyük sorunlara neden olmadan gerekenleri yapmalarını sağlar.

Şık ve gösterişli tasarım reflects this machine’s power to work productively, non-stop, whatever the conditions. Sağlam konstruksiyonu, yüksek denge, kalite ve güvenlik sağlar. Kesinlikle açıkta kablo ve hortum bulunmaz.

Güçlü hidrolik sistem operatör mahallinde gürültüyü en aza indirmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Güçlü, net görüş sağlayan asansörler zorlu ortamlarda bile ağır yüklerin tam bir güvenle taşınmasını sağlar. Geniş ürün seçeneklerine sahip yüksek kalite asansörler ve ataşmanlar her uygulama ve çalışma şartları için mükemmel uyum sağlarlar.

Satış birincisi ErgoCentric tasarım Mitsubishi Forkliftleri bakım gerektiren parçalara kolay erişimi sağlayan, kullanımı rahat ve kolay olan kontrollerle operatörlere zorluk çıkartmayan, her açıdan operatör için net görüş imkânı sağlayan, şık ve göz alıcı lider bir tasarıma sahiptirler. Tam süspansiyonlu koltuk konforlu kalça desteği ile operatör uzun süreli kullanımlarda bile yorulmaz. Hidrolik kontrol kolları ulaşılmaları ve kullanımları kolaydır. Opsiyonel parmak ucu hidrolik kontrolleri tamamen ayarlanabilir kol desteği sayesinde operatörlere rahat bir kullanım sunar. Otomotiv stil pedallar optimum pedal açısıyla kullanımı kolaydır ve bacak kısıtlaması olmaksızın iyi kontrol sunar. Operatörün kulağı için düşük gürültü seviyesi ve aktarma organlarındaki düşük titreşim konforu artırır ve yorgunluk hissini azaltır. Açık, anlaşılır ve kapsamlı gösterge paneli hız, kullanım süresi, servis zamanı ve arızalar gibi birçok konuda operatörü bilgilendirerek verimliliği ve araç ömrünü uzatır.

Tamamen hidrositatik direksiyon sistemi – kompakt tasarımı ile birilikte, dar alanlarda bile zahmetsiz, hassas ve hızlı yanıt veren manevra sağlar. Açıya duyarlı direksiyon sistemi düşük hızlarda hızlı dönüş ve yüksek hızlarda hassaslık kontrolü sağlar.

Uzun servis aralığı bakım gerektirmeden uzun süreli kullanım sayesinde bakım maliyetleri en aza indirilir. RapidAccess Özellikleri Kontrol ve bakım için tüm alanlara kolay erişim imkanı sunar. Optimal hava filtresi yerleşimi filtre kartuşu değişimini ihtiyacının minimize edileceği anlamına gelir. Belly Seal toz ve kirin motorun içine çekilip tekrar çalışma ortamına salındığı ‘siklon etkisini’ önleyerek zarar verici toz ve tortulara karşı koruma sağlar.

FlexControl akıllı kamyon koruma paketi

Parmak ucu hidrolik kontrol

Entegre korna düğmeli arka kavrama kulpu

Yük tartma göstergesi

Aşırı yük göstergesi

Geniş aralıklı aydınlatma seçenekleri

Çatal seçimi

İntegral çatal aynası yana kaydırma ataşmanı

Taşıyıcı tabla seçimi

Yağ soğutmalı ıslak diskli frenler

ProShift şanzıman koruması

Tam olarak ayarlanabilen kol desteği