3 Teker EDiA EM 1.3 – 2.0 Ton Elektrikli Forklifthttps://timforklift.com/wp-content/uploads/2018/04/fb13-20cpnt-serisi0-mitsubishi-forklift-1502806322-1.png

FB13-20(C)PNT Serisi

Elekrikli Forklift 3 tekerli pnömatik şekilli sert lastikler 1.3 – 2.0 ton

Model  Yük kapasitesi

FB13PNT             1300 kg

FB15PNT             1500 kg

FB16CPNT           1600 kg

FB16PNT             1600 kg

FB18CPNT           1800kg

FB18PNT             1800kg

FB20PNT             2000kgÖzellikler


25 yılı aşkın süredir yapılan testler sürüş ergonomisinin, forkliftin verimliliğini arttıran en önemli faktör olduğunu göstermektedir. Bu edinildiğinde forklift devrilmeksizin operatör daha seri ve hızlı kontrole sahip olur. Sürpriz yok. EDİA tamamen kontrol altında.

https://timforklift.com/wp-content/uploads/2018/04/fb13-20cpnt-serisi1-mitsubishi-forklift-1502806323.png

https://timforklift.com/wp-content/uploads/2018/04/fb13-20cpnt-serisi2-mitsubishi-forklift-1502806323.png

Mitsubishi EDIA EM sürüş ergonomisi ile meşhurdur. Tasarımcılarımız her şeyin sezgisel ve doğal olduğundan ve dikkat dağıtıcı unsurların elimine edildiğinden emin olurlar. Üstün derecede çevik olarak imal edilen ve Dünyada bir çok endüstri lideri firmanın tercihi olan Mitsubishi EDIA EM serisi forkliftler, sınıfının en iyi performansını sunar. Dar alanlarda son derece çevik olan dört adet sağlam tekerleğe sahip EDIA EM serisi forkliftler, üç teker prensibi ile çalışır. Yedi adet çeşidi bulunmaktadır.Önemli Özellikler


Islak disk frenleri EDİA’yı ıslak ve kirli çalışma ortamlarında korumak ve gıda sektörü için temiz bir makine yaratmak için dayanıklı IP54 standartlarındadır ve bakıma gereksinim duymaz. Elektronik el freni operatör koltuktan ayrıldığında otomatik uygulanır veya basitçe bir düğmeye basarakta uygulanabilir. Otomatik yokuş desteği bir eğimde gaz pedalı bırakıldığında kazara geri yuvarlanmayı önlemek için fren uygular. Hassas direksiyon; küçük direksiyon çapı, zorlamayan direksiyon simidi ve akıllı dijital yönlendirmesi sayesinde güven, kontrol ve konforu artırır. Controlled Cornering System (CCS) direksiyon açısına orantılı şekilde sezgisel olarak maksimum sürüş hızını düşürerek güvenli dönüşe yardımcı olur. ErgoCentric kabin tasarımı girilmesi kolay her şeyin kolay erişilebilir olduğu, mükemmel her yöne görüş sağlayan ve en uzun vardiyalarda konforlu bir ortam sağlayan geniş, pratik bir kabin sunar. Çok fonksiyonlu renkli ekran doğrudan güneş ışığı altında bile net ve parlak bir ekran sağlar ve hız ölçer, akü boşalma sayacı, performans modu ve diğer forklift verilerini içerir. Su geçirmez şasi için sert IPX4 standartları ve motorlar, frenler ve diğer önemli kapalı bileşenler için katı IP54 teknik özellikleri sayesinde, EDiA kendisini korumasının yanı sıra çalışma alanını da temiz tutar.


Kilit Özellikler


  • Frenler
  • Sürüş
  • Elektrik ve kontrol sistemleri
  • Şasi ve Gövde
  • Hidrolikler
  • Operatör Mahalli ve Kontroller
  • Direksiyon Sistemi
  • Diğer Özellikleri
  • İçerdiği Seçenekler

Islak disk frenleri EDİA’yı ıslak ve kirli çalışma ortamlarında korumak ve gıda sektörü için temiz bir makine yaratmak için dayanıklı IP54 standartlarındadır ve bakıma gereksinim duymaz. Elektronik el freni operatör koltuktan ayrıldığında otomatik uygulanır veya basitçe bir düğmeye basarakta uygulanabilir. Otomatik yokuş desteği bir eğimde gaz pedalı bırakıldığında kazara geri yuvarlanmayı önlemek için fren uygular.

Kontrollü Viraj Alma Sistemi (CCS) direksiyon açısına orantılı şekilde sezgisel olarak maksimum sürüş hızını düşürerek güvenli dönüşe yardımcı olur. Verimli tahrik (ve kaldırma) motorları enerji tüketimini ve zaman kaybını minimize etmek için güçlü rejeneratif frenleme ve gelişmiş elektrikli direksiyon teknolojisiyle donatılmıştır.

Beş performans önayarı mimimal enrejiden yüksek performansa kadar, düğme sayesinde hızlı bir şekilde sürücü tarafından seçilebilir. Tam programlanabilirlik servis mühendislerinin bir uygulamanın tüm gerekliliklerini karşılaması için EDiA’yı hassa bir şekilde ayarlamalarına olanak tanımasının yanı sıra arıza teşhis kontrolleri çalıştırmalarını sağlar. Entegre Varlık Sistemi (IPS2) Mitsubishi öncülüğünde, aracın ve direğinin sürücü yerinde değilse hareket etmesini engeller. Standart DIN boyutları ile geniş yelpazeli opsiyonlar nedeniyle geniş bir akü seçimi mümkün olan EDiA kullanıcının tam ihtiyacına göre kolaylıkla yapılandırılabilir. Yadan akü değiştirme opsiyonu çok vardiyalı işlemlerde hızlı ve kolay akü değiştirme için şasiye entegre kayar makaralara sahiptir. Opsiyonel LED çalışma ışıkları ön ve arka düşük enerji tüketimli ve uzun hizmet ömürlü doğal parlak bir beyaz ışık sağlamaktadır.

Duşuk ağırlık merkezi, EDiA’nın mükemmel yedek kapasitesine ve sürücü güvenine katkıda bulunur.

Tüm hidrolik fonksiyonlarda değişken hız EDiA’nın komut yazılımı tarafından yumuşak ve sezgisel bir şekilde yönetilir. Mitsubishi 11.5kW hidrolik motorunun en zorlu uygulamalarda yoğun çalışmaya dayanıklı olduğu kanıtlanmış olup, mükemmel derecede uzun hizmet ömrü sağlar.

Çok fonksiyonlu renkli ekran doğrudan güneş ışığı altında bile net ve parlak bir ekran sağlar ve hız ölçer, akü boşalma sayacı, performans modu ve diğer forklift verilerini içerir. ErgoCentric kabin tasarımı girilmesi kolay her şeyin kolay erişilebilir olduğu, mükemmel her yöne görüş sağlayan ve en uzun vardiyalarda konforlu bir ortam sağlayan geniş, pratik bir kabin sunar. Hassas direksiyon; küçük direksiyon çapı, zorlamayan direksiyon simidi ve akıllı dijital yönlendirmesi sayesinde güven, kontrol ve konforu artırır. Basit düğmeler operatör eldiven taktığında bile forkliftin menüsüne veya modlarına çok kalay erişim sağlar. Ergonomik kollara tanıdık bir his ve yumuşak bir şekilde değişken hız kontrolü sağlar. ErgoCentric parmak ucu kontrol ünitesi opsiyonu zahmetsiz, güvenli ve hassas hidrolik işlemi yorgunluğu minimize eden ko dayanağı dahilinde sunar. Düşük ses seviyeli tasarım operatörün kulağındaki, ses seviyesinin 67 dB(A) değerinin altında son derece sessiz olmasını sağlar. VersaCab kabin aralığı opsiyonları benzersiz, ödüllü ‘Hi-Viz’ net kompozi ön tavan, ön ve arka cam pencereler (yıkayıcı/silecek ile birlikte) ve çelik kapılarla birlikte ara sıra kullanım için CE sertifikalı sökülüp takılabilir bir PVC kapı opsiyonu içerir. Olağanüstü görüş özelliği through a wide range of high-strength, clear-view masts allows handling with total confidence.

Controlled Cornering System (CCS) direksiyon açısına orantılı şekilde sezgisel olarak maksimum sürüş hızını düşürerek güvenli dönüşe yardımcı olur. Hassas direksiyon; doğal bir direksiyon yanıtı sağlar ve kilitten kilide altı dönüş ile yoğun uygulamalarda hassas, zahmetsiz kontrol verir.

Uzun servis aralığı EDiA’nın tasarımı ve kaliteli imal edilmesi sayesinde daha az servis ziyareti gereklidir. Su geçirmez şasi için sert IPX4 standartları ve motorlar, frenler ve diğer önemli kapalı bileşenler için katı IP54 teknik özellikleri sayesinde, EDiA kendisini korumasının yanı sıra çalışma alanını da temiz tutar. RapidAccess Özellikleri hızlı ve basit kontroller için hızlı serbest bırakılabilir zemin plakası ve tamamen açılan akü kapağı içerir.

Yük tartma göstergesi

Entegre yana kaydırma

7 m’ye kadar geniş aralıklı direkler

Geniş ataşman yelpazesi

Koltuk seçimleri

Parmak ucu veya kol kumanda seçeneği

Geniş aksesuar yelpazesi

Ayakla yön kumandası

Çift pedal sistemi

Soğuk depo modifikasyonu (-35°C)

Geniş kabin yelpazesi

LED ışıklar