EDiA EX 2.5 – 3.5 Ton Elektrikli Forklifthttps://timforklift.com/wp-content/uploads/2018/04/fbn-serisi0-mitsubishi-forklift-1502805045-1.png

FBN Serisi

Elekrikli Forklift 4 tekerli pnömatik şekilli sert lastikler 2.5 – 3.5 ton

Model  Yük kapasitesi

FB25N   2500kg

FB25CN 2500kg

FB30N   3000kg

FB30CN 3000kg

FB35N   3500kgÖzellikler


https://timforklift.com/wp-content/uploads/2018/04/fbn-serisi1-mitsubishi-forklift-1502805045.png

EDIA EX hakkındaki her şey güven verir. Mitsubishi’nin ürettiği sağlam, kaliteli, basit ve etkin tasarım… ve işin her zaman tek seferde tamamlanmasını sağlayan hassas ve sezgisel kontrol. Etkileyici artan kaldırma kapasitesine sahip olan EDiA EX, kaldırma için ihtiyacınız olan enerjiyi verir ve daha ağır yükleri 7 metreye varan yüksekliklere kaldırır. Öte yandan çift tahrikli motorları ve 100 ° dönen arka aks direksiyon, bu güçlü forklift performansını en dar alanlarda bile kullanacak çevikliği sağlar.


Bunu aynı zamanda güvenli bir şekilde yapar. Tek kollu direksiyon simidinden akıllıca açı verilmiş denge ağırlığına kadar her özellik sürücünün elindeki işi mümkün olduğunca çok yönlü olarak görmesini sağlar. Pahalı göz boyayıcı özellikler değil, sadece harika bir forklift tasarımı söz konusudur. Ek olarak, IPX4’e uygun su geçirmez ve sızdırmaz yaş disk frenleri sayesinde EDIA EX, hijyenik ve sıfır emisyonlu ortamlardan (dahili frenler fren tozunu ortadan kaldırır) yağmur altında yapılan yüklemelere kadar her yerde çalışabilir. EDIA EX’in en iyi yönü sürüştür. Direksiyon başına geçtiğiniz andan itibaren her şeyin yolunda olduğunu hissetmeye başlarsınız. Sürücü kendini güvende hisseder ve ilk günden itibaren en yüksek performansıyla çalışır.

https://timforklift.com/wp-content/uploads/2018/04/fbn-serisi2-mitsubishi-forklift-1502805046.png


Önemli Özellikler


Sensitive Drive System (SDS) kalkış ve duruş hareketlerini yumuşatır, çevikliği artırır ve aracı operatörün ayak hareketlerine göre adapte eder. Benzersiz 360 derece görüş optimize edilmiş direk, tekerlek, gösterge paneli ve karşı ağırlık tasarımı sayesinde yük, çatallar ve ön ve arka tekerlekler en iyi şekilde görülür ve dar alanlarda güvenli ve kendinden emin olarak çalışılır. Dar alanda çeviklik sunan arka aks 100° dönerken, çift tahrikli motor anlık ve sorunsuz nokta dönüş yapar ve ilk “itme”ye ihtiyaç duymaz. Dokunmaya hassas parmak ucu kontrol düğmeleri doğal bir his ve yay yüklemeli tepki verir: Daha hassas kontrol için nazikçe dokunun. Akıllı dönüş kontrolü dönüş açısını hisseder ve manevra öncesinde hızı azaltarak maksimum stabilite ve hassas ve pozitif viraj alma sağlar. Mükemmel eğime sahip direksiyon ve hafif ancak kontrol hissi veren optimum direksiyon boyutu her hızda güven verir ve manevra kabiliyeti sunar. Sızdırmaz ıslak disk frenleri dış elemanlardan korur ve neredeyse hiç bakım gerektirmez. Yeni F2 düğmesinin başparmakla basitçe kontrol edilmesi sayesinde, gözünüzü yükten ayırmadan diğer düğmeli kontrollerle yaptığınız işin iki katını yaparsınız. Seçenekler arasında kelepçe serbest bırakma ve otomatik eğim merkezlemesi yer alır. Kolay ve hassas eğme ve yana yatırma önemli ve zor hareketlerin daha hızlı ve güvenli yapılmasını sağlar. Ekstra geniş giriş basamağı her tür ayakkabıyla güvenli ve kaymadan girişçıkış olanağı sunar.


  • Frenler
  • Sürüş
  • Hidrolikler
  • Operatör Mahalli ve Kontroller
  • Kontroller
  • İçerdiği Seçenekler

Sızdırmaz ıslak disk frenleri dış elemanlardan korur ve neredeyse hiç bakım gerektirmez. Yokuşta kaymayı önleyen otomatik park freni gaz devreye girmediğinde forklifti otomatik olarak durdurur ve yokuşta kaymayı önler – Bir kol veya düğmenin kullanılmasına gerek yoktur.

Sensitive Drive System (SDS) kalkış ve duruş hareketlerini yumuşatır, çevikliği artırır ve aracı operatörün ayak hareketlerine göre adapte eder. Akıllı dönüş kontrolü dönüş açısını hisseder ve manevra öncesinde hızı azaltarak maksimum stabilite ve hassas ve pozitif viraj alma sağlar. ECO modu optimum enerji verimliliğiyle doğal ve sorunsuz çalışmaya olanak sunar; Uzun vardiyalar, araca yeni alışanlar ve yarı zamanlı kullanıcılar için idealdir. PRO mod performans parametrelerini maksimuma çıkarır ve daha tecrübeli operatörlere zorlu koşullarda tam kontrol sağlar. Bir servis mühendisi tarafından özel ayarlar değiştirilerek ince ayar yapılabilir ve her tür uygulama, senaryo veya ihtiyaca mükemmel şekilde uyum sağlanır. Elektrik ve kontrol sistemleri Hızlı ve kolay erişilecek şekilde planlanmış basit kabin içi dağılım çalışılmayan süreleri ve rutin servis masraflarını azaltır. Sızdırmaz konektörler bakım ve onarım ihtiyacını düşürür.

Kolay ve hassas eğme ve yana yatırma önemli ve zor hareketlerin daha hızlı ve güvenli yapılmasını sağlar.

Benzersiz 360 derece görüş optimize edilmiş direk, tekerlek, gösterge paneli ve karşı ağırlık tasarımı sayesinde yük, çatallar ve ön ve arka tekerlekler en iyi şekilde görülür ve dar alanlarda güvenli ve kendinden emin olarak çalışılır.

Yeni F2 düğmesinin başparmakla basitçe kontrol edilmesi sayesinde, gözünüzü yükten ayırmadan diğer düğmeli kontrollerle yaptığınız işin iki katını yaparsınız. Seçenekler arasında kelepçe serbest bırakma ve otomatik eğim merkezlemesi yer alır. Optimize edilmiş pedal konumu ve her pedal için ergonomi göz önünde bulundurularak seçilmiş konum, şekil ve açı kullanım rahatlığı sunar ve uzun vardiyalarda bile ayak bileklerini yormaz. Tam renkli, net ve bilgilendirici ekrandaki yazılar her açıdan ve hatta doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında bile kolayca okunabilir. Operatörün gerektiğinde bir bakışta göz atabileceği şekilde mükemmel konumlandırılmış olan ekran, genel görüşü de etkilemez. ErgoCentric ayarlanabilir kol dayama yeri elin doğal bir konumda olmasını sağlar ve tek elle kolayca ayarlanarak sakatlık riskini ve yorgunluğu minimuma indirir. Tamamen ayarlanabilir sürüş konumu her operatörün kendine özgü ihtiyaçlarına göre mükemmel koltuk, kol ve direksiyon konumunun elde edilmesini sağlar. Araçta, kabin içinde kullanılacaklar için geniş bir saklama alanı vardır ve buralara not tahtası, cep telefonu, içecek şişeleri ve kalem kolayca erişilecek şekilde konulabilir. Geniş ve açık kabin hızlı ve ergonomik erişim sağlar ve bir dizi konforlu sürüş konumuna imkan sunar. Ergonomik paneller ve kapaklar engelsiz ve kolay bir kabin girişi sağlar. Ekstra geniş giriş basamağı her tür ayakkabıyla güvenli ve kaymadan girişçıkış olanağı sunar. Düz ve derli toplu zemin ve özellikle geniş olan ayak boşluğu bölmesi daha fazla konfor sağlar ve dikkat dağınıklığının önüne geçer. Uzatılmış tutma çubuğu, boyu ne olursa olsun tüm sürücülere yardımcı olur. Dokunmaya hassas parmak ucu kontrol düğmeleri doğal bir his ve yay yüklemeli tepki verir: Daha hassas kontrol için nazikçe dokunun. Direksiyon sistemi Dar alanda çeviklik sunan arka aks 100° dönerken, çift tahrikli motor anlık ve sorunsuz nokta dönüş yapar ve ilk “itme”ye ihtiyaç duymaz. Mükemmel eğime sahip direksiyon ve hafif ancak kontrol hissi veren optimum direksiyon boyutu her hızda güven verir ve manevra kabiliyeti sunar.

Otomatik hareket ve yana yatma hızı azalır

Ergonomik operator bulunma pedalı

Sezgisel kumanda kolu kontrolü

Otomatik eğim merkezleme

Entegre kelepçe serbest bırakma

Forklift akü değişimi

Silecek ve yıkayıcılı ön cam

Panel kabini