Elektrikli Forklift

Elektrikli forklift tercih sebebi olarak birçok neden sayılabilir. Giderek artış gösteren şekilde popüler hale gelen, özellikle Tesla gibi şirketler tarafından çokça bahsedilen pil teknolojisi, gün geçtikçe daha çok uygulanabilir hale gelmektedirler.

Hali hazırda üretilmiş olan ve yeni modeller için arge çalışmaları süren elektrikli istifleme makinelerine kısaca göz atmanızı tavsiye ederiz. İster depolama tesislerinde, ister üretim alanlarında, forkliftler gelişmiş teknolojileri ile işinize verimlilik katacaklardır.

Elektrikli forklift çalışma prensibi bağlamında diğer forklift türlerinden ayrı bir konuma sahiptir. Günlük hayatta kullanılan araba, motosiklet ve otobüs gibi araçların büyük çoğunluğu halen içten yanmalı motorlar ile çalıştırılmaktadırlar. Gününümüzde elektrikli araçlar yeni yeni yaygınlık göstermeye başlamış olsalar da, forkliftler bu konuda oldukça ileridedir. Son yıllarda sanayinin bir çok alanında kullanılmaya başlanan bu forklift çeşidi, iş hacminin ve iş ortamının uygun olduğu her çalışma sahasında kullanılmaya başlanmıştır.

elektrikli-forklift
Elektrikli forklift

Elektrikli forkliftleri kullanmaya başladıktan sonra, bir forklift kullanmanın her zamankinden daha kolay ve daha fazla faydalı olduğunu anlarsınız. Daha düşük çalıştırma maliyetleri, daha fazla güvenlik, daha sessiz çalışma, sıcak ve soğuk havalarda sorunsuz çalışma gibi avantajlara sahip olursunuz. Dizel ve LPG’li muadillerine göre biraz daha yavaş ve güçsüz olsalar da, çok yönlülük ile işinizin değerli bir parçası olurlar.

Bir işletmenin büyümesi konusunda dikkat edilecek en önemli şeylerden biri gider kalemleridir. Forklift hususunda da maliyet odaklı olmak şirket açısından faydalı bir seçenektir. Elektrikli forkliftler genellikle uzun vadede çok daha ucuza gelmektedirler. Artık yakıt, yağ vb. Masraflarınız olmayacağından elektrikli forklift düzenli olarak nakit paranızın cebinizde kalmasını sağlayacaktır. Bu durum ise, forkliftinizin hızlı bir biçimde kendi kendini ödemesini sağlayacaktır.

Birçok işletme maliyetlerden öte, elektrikli forkliftleri daha güvenli gördüğü için de tercih etmektedir. Her işletme için güvenlik hassas bir konudur. İçten yanmalı motorun yanı sıra daha güvenli olan elektrikli motora sahip forkliftlerin seçimi daha mantıklı gelmektedir. İç ortamlarda dizel forkliftlerin yasaklanması sebebiyle elektrikli forkliftlere geçiş yapılmaktadır. Gürültü ve egzoz gazı olmadığı için daha iyi bir çalışma ortamı sağlamaktadır.

 

ELEKTRİKLİ FORKLİFT FAYDALARI

Soğuk Havalar

Elektrikli tüm araçların en kritik özelliklerinden biri; soğuk havalarda yüksek performanslı çalışabilmeleridir. İçten yanmalı motorlar, kış aylarında performans düşüklüğü yaşarken, elektrikli forkliftler bu durumdan etkilenmezler.

Çevre ve Sağlık Dostu

Elektrikli forkliftler çevre ve insan sağlığına zararlı herhangi bir gaz salınımı gerçekleştirmezler. Elektrikli motora sahip tüm araçlarda emisyon yoktur. İçten yanmalı motorlar her ne kadar emisyoa dair çıkartılan yasalara uygun üretilse de, CO2 salınımını gerçekleştirmektedirler. Fakat elektrikli motora sahip hiçbir araç herhangi bir gaz salınımı yapmamaktadırlar.

mitsubishi akulu forklift 3 Elektrikli Forklift

Daha Az Mekanik Olmanın Avantajı

Elektrikli bir motorun genel tasarımı, içten yanmalı motorlara göre daha az mekaniktir. Bu durum hem daha uzun ömür sağlar, hem de satın aldıktan sonra başka bir şeye ihtiyacınız kalmaz.

Kapalı Alanda Güvenle Çalışma

Emisyon başlığındaki avantajın yanı sıra, elektrikli forkliftler sıkışık ve kapalı alanlarda çalışabilmektedirler. Yaya çalışan personel için ise; hem iş güvenliği hem de sağlık açısından riskler getrmemektedir.

mitsubishi akulu forklift 3 Elektrikli Forklift

Mitsubishi Elektrikli Forklift

Ürünleri Gör
teu akulu forklift Elektrikli Forklift

Teu Elektrikli Forklift

Ürünleri Gör
jac elektirikli forklift 2.5 ton Elektrikli Forklift

Jac Elektrikli Forklift

Ürünleri Gör
baoli elektirikli forklift 1 Elektrikli Forklift

Baoli Elektrikli Forklift

Ürünleri Gör