Gösterilen sonuç sayısı: 3

 • lityum iyonlu transpalet

  Lityum İyon Akülü 15 1.500 KG

  <h1>LITHIUM-ION AKÜLÜ KOMPAKT TRANSPALET</h1> Entegre yeni nesil lityum iyon akü kullanımı Hafif çalışma şartları için ideal Kamyon içi çalışmalara uygun tasarım Kompakt şase ile dar alanlar için ideal çözüm Dahili sarj cihazı ile her yerde çok hızlı ara sarj imkanı
 • mpx20xrp 30xrp transpalet
 • yale mp 20x transpalet

  MP20X MP30X Transpalet

  2.000- .2.500 - 3.000kg Yaya kumandalı ve platformlu akülü transpalet Verimliliği artıran mükemmel performans Ful AC donanım sistemi ile minimum işletme maliyeti Katlanabilir platform ve yan koruma barları İşletim sistemine entegre elektrikli direksiyon Dönüşlerde otomatik hız kesme ile maksimum güvenlik

Elektrikli Transpalet

Elektrikli transpalet, akü desteğiyle çalışan iş makinesi türlerinden biridir. Elektrikli motor yardımıyla palet taşımaya yardımcı olan bu makineler, iş sahalarında sıklıkla yer alır. İşinizi daha rahat ve pratik şekilde yapabilmek için yükünüzün türüne göre siz de elektrikli transpalet modellerini tercih edebilirsiniz. Sertifikası bulunan operatörler yardımıyla iş yaptırarak daha güvenli iş sahaları oluşturabilirsiniz. 

Hem çalışanlarınızın hem de iş sahası civarındaki yayaların güvenliğini sağlamak adına transpalet çalışma prensibini iyi bilmelisiniz. İş makinesi kiralarken de bu alanda profesyonel bir firmayı tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Tim Forklift sizin için uzun ve kısa dönemli elektrikli transpalet kiralama hizmeti verir. Kiraladığınız süre bitene kadar bu süreçte iş makinelerinizin aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık periyotlardaki farklı dönem bakımlarını yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin! 

Elektrikli Transpalet Nedir?

Elektrikli transpalet, akü desteğiyle çalışan ve hidrolik sistemden destek alarak motoru besleyen transpalet türüdür. Bu transpalet, motor gücüyle çalışır. Transpalet motorları aküden aldığı enerjiyi tekerleklere iletir. Bu sayede transpalet hareket eder. Küçük ölçekli yüklerin taşınmasında pratik çalışma olanağı sağlar. Taşıma kapasitesi 3 tona kadardır. Kumanda kolu yardımıyla yükleri kolayca kaldırıp taşıyabilmenize olanak tanır. Elektrikli transpaletler model özelliklerine göre farklı çeşitlere sahiptir. 

Elektrikli Transpalet Çeşitleri Nelerdir?

Elektrikli transpalet çeşitleri, genellikle prensip olarak aynı şekilde çalışır. Elektrikli transpaletler, model açısından farklılık gösterir. Farklı kaldırma kapasiteleri ve güç özellikleriyle birbirinden ayrılır. Bunlardan bir tanesi Lityum İyon Akülü Kompakt Transpalet’tir. 1500 kiloya kadar yük taşıma kapasitesine sahiptir. Kamyon içi çalışma şartlarına uygun olan Yale Lityum İyon Akülü 15 1500 KG transpalet, hafif çalışma koşullarında size yardımcı olur. Lityum iyon aküler çok hızlı şarj olduğu için bu iş makinesi modelini tercih ederseniz hızlı ara şarj imkanına sahip olabilirsiniz. 

MP20-30X RP-Yandan Girişli Sabit Platformlu Akülü Transpalet de elektrikli modeller arasında yer alır. Bu akülü transpalet modelinde operatör için sırt koruma platformu bulunur. Manevra kabiliyeti üst düzeydir. Her operasyon alanında rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

MP 20X MP30X Transpalet modelinde katlanabilir platform olmasının yanında yan koruma barları da mevcuttur. İş kazalarını önlemek için üst düzey özelliklerle donatılmıştır. İşletim sistemlerine entegre çalışan elektrikli direksiyon sayesinde kolay manevra yapabilirsiniz. Dönüşlerde olası kazaları önleyebilmek adına hız kesme özelliği otomatik devreye girer. 

Elektrikli Transpalet Nasıl Çalışır?

Elektrik transpalet çalışma prensibi son derece basittir. Akü yardımıyla gelen enerji, hidrolik sisteme gerekli basıncı sağlar. Oluşan basınç tekerleklere iletilir, iletilen basınç transpaleti çalıştırır. Güç kaynağının doğru şekilde iletilmesi, iş makinesinin sorunsuz çalıştığını gösterir. Akünün yeterli şarj olmaması ya da arızalanması durumunda transpalet çalışmaz. Bu sorunla karşılaşmamak için akünün şarj durumunu ve akülerin durumunu çalışmaya başlamadan önce kontrol etmelisiniz. Çalışma bittiğinde aküyü şarja takarak bir sonraki çalışma için hazır hale getirebilirsiniz. 

Doğru Elektrikli Transpalet Seçimi Nasıl Yapılır?

Elektrikli transpalet seçimi için doğru markayı ve modeli seçtiğinizden emin olmalısınız. Türkiye’nin dört bir yanından ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabileceğiniz distribütörü ya da markayı tercih etmelisiniz. Elektrikli transpalet özelliklerini inceleyerek çalışacağınız alanın şartlarını değerlendirdikten sonra en uygun modeli bulabilirsiniz. Bu konuda kafanız karışıyorsa çalışma alanınızı, taşıyacağınız yük türünü ve ortalama ağırlıklarını belirterek Tim Forklift uzman ekibinden bilgi alabilirsiniz. 

Elektrikli Transpaletin Avantajları

Elektrikli transpalet avantajları arasında ilk sırada manuele göre daha kolay kontrol edilebilmesi yer alır. Ayrıca elektrikli transpaletler doğru şekilde kullanıldığında çok uzun ömürlü olabilirler. Aküden aldıkları enerjiyi tekerleğe ileterek çalıştıkları için güç kaynağı devrede olduğu sürece işinize devam edebilirsiniz. Manuel transpaletlerde ise yakıt bittiğinde cihazın çalışması mümkün değildir. Kontrol panelini kolayca kullanabilirsiniz. Kolay manevra avantajıyla iş makinesini ergonomik şekilde yönetebilirsiniz. 

Elektrikli Transpalet Nerelerde Kullanılır?

Elektrikli transpalet kullanım alanları kimyevi madde depoları, fabrikalar, yapı marketler ve benzeri alanlardır. Bu alanlarda istifleme yapabilmek, ürünleri rahatlıkla dizip stok yenileyebilmek için transpalet kullanmayı tercih edebilirsiniz.  

Elektrikli Transpalet Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Elektrikli transpalet bakımı, akülerin ve hidrolik sistemin belli aralıklarla kontrol edilmesi şeklinde gerçekleşir. Elektrikli transpalet periyodik bakım zamanı gelirse mutlaka işin uzmanına başvurmalısınız. Bu sayede aşınan ve eskiyen parçaların değişmesini sağlayabilirsiniz. Elektrikli transpalet kiraladığınızda periyodik bakım işlemleri için ekstra harcama yapmanıza da gerek kalmaz. Kullanım kılavuzuna uygun şekilde, aşırı kullanmamaya özen göstermeli, transpaleti yük sınırının daha üstünde yüklememelisiniz.  Buna uyduğunuz takdirde işlerinizi yüksek verimle uzun yıllar sorunsuzca yürütebilirsiniz. 

Elektrikli Transpalet Fiyatları

Elektrikli transpalet fiyatları, modelin kalitesine, dayanıklılığına göre değişir. Size sunduğu avantajlar, hareket ettirebileceğiniz alanın büyüklüğü bir modeli tercih etmeden önce dikkat etmeniz gerekenler arasındadır. Transpalet fiyatları bütün bu özelliklere göre ihtiyaç duyduğunuz işlevi size sağlayacak makinenin bedelini yansıtır. Daha ucuzunu bulmak yerine işinize yarayacak olanı tercih ettiğinizden emin olmalısınız. İşinize en uygun makineyi tercih etmek için şimdi Tim Forklift ile iletişime geçebilirsiniz.