Forklift Soru - Cevap Sayfası

Forklift Nedir?

Depolama firmaları, inşaat firmaları, fabrikalar gibi endüstrinin çeşitli kollarından birçok firma forklift kullanımı gerçekleştirmektedir. Günümüzde neredeyse her türden işletmenin verimlilik ve hız adına forkliftlere ihtiyacı bulunmaktadır.

Forklift Servisi Neden Önemlidir?

İş sahanızın ve kullandığınız forkliftin tamamen güvenli olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Yıllar boyuncu meydana gelen birçok forklift temelli kaza, ölümcül sonuçlar doğurmuştur. Bu sebeple forklift servisi hayati önem taşımaktadır. Personelinizi yasal olarak güvende tutmalısınız. Firmanızdaki forkliftlerin tamamının bakım ve servis ihtiyaçlarını düzenli olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Forklift Servisi Nasıl Yapılır?

Kullandığınız forkliftlerde arıza olduğunda forklift servisi için uzman ekibimiz şirketinize gelir. Arızayı tespit eder. Yerinde çözülecek bir durum ise çözer. Yerinde çözülemeyecek bir arıza mevcut ise forklifti tamirhanemize alır. Servisini ve bakımını yaptıktan sonra forkliftiniz teslim edilir.

Forklift Kiralama Nedir?

Forklift kiralama, günümüz dünyasında değişen rekabet koşulları ile ortaya çıkmış önemli bir hizmet biçimidir.Firmalar günümüzde, hizmet ve ürünlerinin satışı konusunda rekabet etmenin ötesinde artık maliyet başlığında da rekabet edip, karlılık arttırmaktadırlar. Forklift satın almak yerine kiralamak bir çok firma açısından daha ekonomik bir seçenek haline dönüşmüş durumdadır.

Forklift Kiralama Avantajları Nelerdir?

Forklift kiralama avantajlarının başında forklift tamiri ile uğraşmamak gelmektedir. Kiralanan forkliftte herhangi bir sorun olduğunda kiralama şirketi gelip forklift ile ücretsiz olarak ilgilenmektedir. Bunun dışında kiralama maliyeti sıfır veya ikinci forkliftten daha düşüktür. Aylık sabit bir miktar ödeme yaparsınız ve bunu şirket gideri olarak gösterebilirsiniz. Bir avantajı da her zaman bakımlı forklift kullanacak olmanızdır. Ek bir masraftan ve bakımda geçen işgücü kaybından kurtulmuş olacaksınız.

İkinci El Forklift Nedir?

İkinci el forklift, giderek artan forklift fiyatları karşısında iyi bir ekonomik çözüm olabilir. Kullanım alanınıza göre doğru bir seçim yapmanız oldukça önemlidir. Açık alan kullanımı veya depo kullanımı, yüksek tonajlı yükler veya daha hafif yüklerin istiflenmesi. İhtiyacınıza uygun bir forklift almanız, verimliliğinizi yükseltmede önemli olacaktır.

Forklift Revizyonu Nedir?

Forklift revizyonu, eski model forkliftlerin yeniden üretim hattına kazandırılması için gerçekleştirilen, baştan aşağı yenileme işlemidir. Eski marka forkliftleriniz, profesyonel servis ekiplerimizce revizyon işlemi uygulanarak, yenilenmiş bir halde teslim edilir.

Merak ettiğiniz soruları Tim Forklift teknik uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Yorum bölümünü kullanın.

Bir cevap yazın


Konuşmayı başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?