Forklift Kiralamak Neden Avantalıdır?

Forklift kiralamak neden avantajlıdır demeden önce kiralama konusundan bahsetmek gerekir. Bazı durumlarda forklift satın almak yerine kiralama yapılmaktadır. Forklift ihtiyacı olan firmaların yıllık belirli zamanlarda çalışmalarından veya firmaların bütçelerinden dolayı tercih edilmektedir. Küçük ve orta düzey işletmeler için sıfır forklift için fiyatlar yüksek gelirken, kiralık forklift fiyatları makul olmaktadır.

Forklift Kiralama Gerekli Midir?

Forklift kiralamanın gerekli olup olmadığı firmaların ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Forkliftlerin kullanım amacı ağır veya geniş yük nakliyesi olduğundan, üretim yerlerinin, limanların, depoların kiralamaya ihtiyaçları olmaktadır.

Forklift Kiralamanın Avantajları Nelerdir?forklift kiralama yapan firmalar

İşgücü Tasarrufu

Çok sayıda kişinin saatler içerisinde yapacağı bir yük nakliye işini, forklift kullanan bir forklift operatörü dakikalar içerisinde yapabilmektedir. Bu sayede firmalar iş gücünden önemli ölçüde tasarruf etmektedirler.

 

Yüksek Performans

Ağır yük taşımacılığı yapan insanlar yorulup ara vermek zorunda kalırlar. Fakat forkliftler yorulmaz, iş bitene kadar çalışırlar. Zamandan büyük ölçüde tasarruf edilmesi kiralanmış forklift ve forklift operatörünün çalışmasıyla mümkündür.

Ek Donanım Gerektirmez

Forklift kiralandığında depoda forklift ekipmanları, lastikler vb bulundurulmasına gerek kalmaz. Her türlü donanım ve servis ihtiyacını forklift kiralama şirketi karşılar.

hesaplamaBütçeye Uygun

Forkliftler, taşıyabileceği ağırlık miktarına göre sınıflandırılmaktadır. Firmaların farklı sektörlerde bulunmasından dolayı her firma farklı miktarda yük taşımacılığı yapar. Kiralık forklift için fiyatlar da forkliftlerin taşıyabildiği ağırlığa göre değişiklik göstermektedir. Her firma akülü veya dizel olmak üzere kendi ihtiyacına ve bütçesine göre forklift kiralayabilmektedir.

İş Güvenliği ve Kayıplara Önlem

Ağır yük taşımacılığı yapan işçilerin el ve parmaklarının ezilmesi, işçilerin yük altında kalmaları, yüklerin devrilmesi gibi çeşitli problemler olabilmektedir. Gerek işçi sağlığı olsun, gerekse maddi kayıplar olsun, firmaların bu zararların önüne geçmesi de kiralamayla sağlanabilmektedir.

Vergi İndirimi

Kiraladığınız forkliftlerin aylık sabit giderlerini ve harcadıkları mazotları şirket gideri olarak gösterip vergi indiriminden faydalanabilirsiniz.

Forklift Kiralayan Firmalar

Tim Forklift olarak forklift kiralama yapmak isteyen şirketlere cazip fiyatlar sunarak onların ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Kiralık forklift markalarımızdan bazıları: Mitsubishi, Jac, Teu ve Baoli forklifttir. Akülü ve dizel forklift yelpazemizle şirketlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Kiralama tekliflerimiz için mutlaka iletişime geçin.

forklift-kiralama-teklifi