Forklift Tamiri Nasıl Yapılır? Forklift Parça Tamiri

 

Forklift Tamiri Nasıl Yapılır?

Forkliftler akülü, gazlı ve dizel olmak üzere 3 türlüdür. Her türdeki forklift farklı şekilde tamir edilse de ortak noktaları çoktur. Forklift tamiri yapılmadan önce forkliftin arızalı birimleri uzman ekip tarafından tespit edilir. Birim tamiri yapılabiliyorsa yapılır. Yapılamayacak kadar kötü durumda ise yerine yenisi monte edilir. Düzenli forklift bakımı yapılan araçların tamir görme sıklığı daha düşüktür. Forkliftlerin uzun ömürlü olması için bakımlarının düzenli yapılması gerekir.

forklift tamiri nasıl yapılırAkülü Forklift Tamiri Nasıl Yapılır?

Akülü forkliftler yakıt tasarrufu, enerji geri dönüşümü ve sessizliğinden dolayı tercih edilmektedir. Özellikle iç mekanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Akülü forkliftlerde yaşanan problemlerden bazıları; akünün bitmesi, yağın azalmasıdır. Böyle durumlarda Tim forklift olarak forklift akü tamirini itinayla yapmaktayız.

Şanzuman Tamiri Nasıl Yapılır?

Forklift eğer manuel vitese sahip ise manuel şanzuman tamiri gerekir. Bunu gerçekleştirebilmek için hava filtresi ve marş motoru gibi bileşenler çıkarılır. Tim forklift ekibi şanzuman kontrolünü yapar. Arıza tespit edilir ve en kısa sürede çalışılır. Şanzuman tamir edildikten sonra hava filtresi ve marş motoru yerine takılır. Şanzumana çalışma testi yapılır. Forklift tamiri için özel olarak ilgilenilir.

forklift akü tamiri nasıl yapılırForklift Akü Tamiri Nasıl Yapılır?

Forklift akü tamiri genelde akü yağının veya suyunun azalması, akünün bitmesi olayları sebebiyle gerekmektedir. Akülerin belirli bir ömrü vardır. Uzun süre kullanılan akülerde tamir imkanı azalmaktadır.

Tork Tamiri Nasıl Yapılır?

Forklift tork tamiri yapılacağı zaman balans ve piston kontrolü de yapılması gerekir. Arızalı parça tespit edilip forklift tamir ekibi tarafından arızası giderilir.

Forklift Elektronik Kart Tamiri Nasıl Yapılır?

Forklift arızasının elektronik karttan olduğu anlaşıldığında, elektronik kart sökülüp birçok teste tabi tutulmaktadır. Kartların elektriksel değerleri ölçülür, lehim bağlantıları kontrol edilir, sigortasının ve kondansatörlerinin patlayıp patlamadığına bakılır. Eğer kart üzerinde arızalı bir bileşen var ise yenisiyle değiştirilir. Tekrar voltaj ölçümü gibi elektriksel teste tabi tutulur. Sağlam olduğu görüldükten sonra yerine monte edilir.

forklift lastik tamiri nasıl yapılırLastik Tamiri Nasıl Yapılır?

Forklift lastiklerinin birkaç çeşidi vardır. İç ortam ve dış ortamda kullanılan forklift lastikleri birbirinden farklı şekilde tamir edilmektedir. Otomobil lastiklerinden çok farklı ve güçlü olan forklift lastikleri, özel bir tamire ihtiyaç duymaktadır. Uzun süreli kullanımda ağır tonajlar altında kalan forklift lastiklerinin düzenli kontrol edilmesi gerekir.

Forklift Bakımı Nasıl Yapılır?

Forkliftlere akülü, gazlı ve dizel olarak farklı şekilde forklift bakımı yapılmaktadır. Forkliftlerde genelde yağ bakımı ve akü suyu kontrolü gibi bazı basit kontroller düzenli olarak yapılır. Bu bakımın düzenli olması halinde forkliftler bir aksilik olmadığı takdirde uzun yıllar tamire ihtiyaç duymayacaktır.

Tim Forklift ailesi kiraladığı forkliftlerin bakımını yapmakta, tamire gelen forkliftlerle de itina ile ilgilenmektedir. Forklift kiralama yapıldığında uzman ekibimiz herhangi bir olumsuzlukta sizinle ilgilenecek ve probleminizi giderecektir.

 Bir cevap yazın


Konuşmayı başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by