İkinci El Forklift Fiyatları

İkinci el forklift fiyatları araştırması yapan firmalar genelde sıfır forklift almak istemeyen orta ve küçük ölçekli firmalar olmaktadır. Forklift için ayırdıkları bütçe fazla olamadığından dolayı uygun fiyatlı forkliftleri tercih ederler. Şirketler ikinci el forklift ile iş verimlerini ekonomik olarak arttırırlar.

İkinci El Forklift Fiyatları Neye Bağlıdır?

Forklift almadan önce bazı kriterleri netleştirmek gerekir.

  • Forklift ile ne taşınacak?
  • Kaç tonluk forklift gerekir?
  • Dış mekanda mı, iç mekanda mı kullanılacak?
  • Akülü mü, lpgli mi yoksa dizel mi alınacak?
  • Marka tercihi var mı?
ikinci-el-forklift-fiyatlari
İkinci el forklift

İkinci el forklift fiyatlarına etki eden en önemli husus forkliftin kaldırabileceği yük miktarıdır. Gereken miktardan fazla tonajda forklift almak hem maliyet açısından, hem de kaplayacağı yer açısından sizi olumsuz olarak etkilenecektir.

Forkliftte tonaj miktarını belirledikten sonra sırada forklift yakıt türüne karar vermek gelir. Dizel yakıtlı forkliftler, elektrikli forkliftlere oranla daha ucuz olmakla birlikte, bakım ve yakıt gideri kalemlerinden dolayı uzun vadede maliyeti artırmaktadır. Akülü (elektrikli) forkliftler ise ikinci el forklift alırken biraz daha maliyetli görünseler bile yakıt ve bakım masrafları daha düşük olacağından dolayı uzun vadede dengeyi yakalayacak, hatta daha tasarruflu hale geleceklerdir. Firmalar ikinci el forklift fiyatlarını araştırırken bu hususu göz önünde bulundurmalıdırlar.

Bir sonraki kriter olarak forkliftte marka tercihi gelmektedir. Uzun yıllardan beri dünyada kalitesini ispatlayan Mitsubishi forklift gibi Japon veya Amerikan malı forkliftler olmakla birlikte, daha ekonomik forklift arayan firmalar Kore, Çin malı forkliftleri tercih edebilmektedir. Eğer ikinci el forklift fiyatları sizin için markadan daha önemli ise veya marka tercihiniz yok ise, orta kaliteli bir forklift markasını seçmeniz uygun olacaktır.

İkinci El Forklift Avantajları

A) Fiyat 

İkinci el forklift fiyatları sıfır forkliftlere göre tahmin edileceği gibi bariz bir şekilde düşüktür. Küçük veya orta ölçekli firmalar tarafından tercih edilmektedir. Firmalar ikinci el forklift alarak hem iş gücünden tasarruf edebilir, hem de ani bir karar değişikliği olduğunda değeri düşmeyen ikinci el forklift almış olmaktadırlar. Sıfır forklifti herkes almaz iken ikinci el forklifte her zaman müşteri bulunabilmektedir.

B) Kullanım

Güvenilir, tanınmış forklift satan firmalar ikinci el forklifti satmadan önce forklift bakımı yapmaktadırlar. (Yine de emin olunmalıdır.) Bu firmaları tercih etmeniz durumunda alacağınız forkliftin bakımına devam ettiğiniz sürece size sorun çıkarma olasılığı oldukça düşüktür.

ikinci-el-forklift-fiyatlari
İkinci el Teu forklift

İkinci El Forklift Dezavantajları

En önemli dezavantaj olarak garantisinin olmadığını söyleyebiliriz. Eğer ikinci el forklift aldığınız firma kısa süreli de olsa garanti vermez ise, forklift ile sorun yaşamanız durumunda size ek masraf çıkacaktır.

İkinci el forklift fiyatları çok değişkenle olmakla birlikte tonaja, markaya, forklift kullanım saatine ve yakıtına göre değişmektedir. İhtiyacınız olan forklifte karar vermek ve size uygun fiyat tekliflerimiz için arayın. Size uygun forklifti beraber seçelim, bütçenizi aşmadan ihtiyacınız olan forklifti kullanmaya başlayın. *

İletişim Formu

[contact-form-7 id=”6026″]