Tek bir sonuç gösteriliyor

Manuel Transpalet

Manuel transpalet, motorsuz yani insan gücüyle çalışır, onları iş makinelerinin bulunduğu birçok iş sahasında kullanabilirsiniz. İnsan gücüyle çalışan transpaletler, hidrolik pompa yardımıyla yatay taşıma işlemi gerçekleştirir. Hafif işlerde pratik şekilde manevra yapabilirsiniz. Taşıyacağınız yükün türüne ve ağırlığına göre manuel modelleri tercih edebilirsiniz.  

Yale Distribütörü Tim Forklift güvencesiyle manuel transpalet satın almak ya da kiralamak için bize ulaşabilirsiniz. 

Manuel Transpalet Nedir?

Manuel transpalet operatörün kendi hareket manevrasıyla kontrol ettiği iş makinesi türüdür. 

Manuel transpalet nedir? İnsan gücüyle çalışan transpaletlerde insanın gücü motor gücünün yerine geçmez. Manuel transpalette hidrolik pompalar vardır. Bu pompalar ağırlığı kaldırıp taşımaya yardım eder. İnsan gücü ise makineyi çekip yönlendirmek için devreye girer. Operatör eğitimiyle birlikte manuel transpalet kullanımının püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Manuel Transpalet Çeşitleri Nelerdir?

Manuel transpalet çeşitleri, genellikle transpaletin farklı modellerini kapsar. Bu modeller, kullanım alanının büyüklüğüne, taşınacak maksimum yük kapasitesine göre çeşitlilik gösterir. Manuel transpalet sınıfında yer alan çeşitler: standart, yere yakın, frenli, makaslı, varil taşıma, geniş, bobin, dar çatallı, ağır hizmet tipi, mini, uzun, kısa şeklindedir. Standart transpalet hemen her sahada kullanılabilen iş makinesi türüdür. Yere yakın transpalet genellikle su firmalarının tercih ettiği, 35-51 mm yüksekliğine sahip makinelerdir. 1 – 1,5 ton aralığında ağırlık taşıma kapasitesine sahiptir. 

Frenli transpalet olası kazaları önlemek için tercih edilen, %10 eğime kadar çalışabileceğiniz transpalet türüdür. Makaslı transpalet genellikle aracı olarak kullanılan yani çalışma sırasında tezgâh gibi kullanabileceğiniz iş makinesi türüdür. Paletten araca yükleme yaparken personelin fazla eğilerek yorulmasını engellemek için bu transpaleti tercih edebilirsiniz. Diğer transpaletlerde kullanım amaçlarına göre farklı sektörlerde ve çalışma alanlarında tercih edebileceğiniz farklı kaldırma kapasitelerine sahiptir. En doğru iş makinesini tercih etmek için şimdi siz de Tim Forklift ile tanışabilirsiniz. 

Manuel Transpaletin Avantajları

Manuel transpaletin sağladığı avantajlar azımsanmayacak kadar fazladır. Örneğin yüksek ağırlık kapasitesine sahip olmaları, manuel modellerin de sıklıkla kullanılmasına sebep olur. Manuel transpaletler, 1-5 ton arasındaki ağırlıkları kaldırıp taşımaya yardımcıdır. Sessiz çalışabilirler, son derece hafif olmalarıyla kolay manevra avantajı sunarlar. İyileştirilmiş hidrolik sisteme sahip manuel transpaletlerde hidrolik pompa kuvveti daha azdır. Bu da yıpranma payını azaltan bir avantajdır. 

Manuel Transpaletin Dezavantajları

Manuel transpalet kullanmanın dezavantajları denildiğinde, dış alanlarda kullanımının zor olması başı çeker.  Bazı durumlarda zeminin kötü olması, transpaleti çekmenizi zorlaştırabilir. Normal şartlar altında hem içeride hem dışarıda kullanabileceğiniz manuel modeller, yere oturduğunda  onları, çekmeniz zorlaşabilir. Ancak çalışma koşulları uygun düzenlenmişse genellikle bu problemi yaşamazsınız. Geliştirilmiş sistemleri sayesinde artık manuel modelleri de son derece rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Yorulduğunuzda size destek verebilecek bir elektronik sistem olmaması bu transpalet çeşidinin bir diğer dezavantajıdır. Her şeyi manuel olarak gerçekleştirirsiniz. 

Manuel Transpaletin Periyodik Bakımı Ne Zaman Yapılmalı?

Manuel transpalet bakımı, genellikle profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirilir. Profesyonel firmaların öngördüğü süre zarfında periyodik bakım yaptırmalısınız. Manuel transpalet periyodik bakımı için yönetmelikte belirtilen süre en fazla 1 yıldır. Her yıl düzenli olarak bakımını yaptırdığınız transpaletlerinizi uzun yıllar kullanabilirsiniz. Satın aldığınız yerde ya da markanın kendi servislerine başvurarak periyodik bakım yaptırabilirsiniz. 

Manuel Transpalet Kullanım Alanları

Manuel transpalet kullanılan sektörler, yapı marketler ve çeşitli sektörlerin fabrikaları olmak üzere ifade edilebilir. Manuel transpaletleri zeminin düzgün olması şartıyla birçok iç ve dış sahada tercih edebilirsiniz.

Manuel Transpalet Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Manuel transpalet seçimi yaparken az gürültü çıkarmasına dikkat etmelisiniz. Geliştirilen teknolojiler manuel transpaletlere de birçok avantaj getirmiştir. Hidrolik sistemle kolay yük kaldırma özelliği bulunan manuel transpaletlerin sayısı oldukça artmıştır. Yük kaldırma sırasında manuel olarak bir zorluk yaşamazsınız. Çekişi kolay, yüksek taşıma kapasitesine sahip transpalet modellerini tercih ederek çalışma alanınızda rahat hareket edebilirsiniz. 

Manuel Transpalet Fiyatları

Manuel transpalet fiyatları, iş makinesinin markasına, modeline ve özelliklerine göre değişir. Uzun vadeli kullanım avantajına sahip olmak için bilindik markaların, son teknoloji ürünlerine göz atabilirsiniz. Yale Distribütörü Tim Forklift, ideal kullanım standartlarında iş makinesi seçeneklerini size sunar. İş yerinize uygun, bakım masrafı olmaksızın kullanabileceğiniz transpalet modellerini Tim Forklift online mağazadan görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için şimdi bizimle iletişime geçin