Ad Soyad
Telefon
Firma
Email
Neye İhtiyacınız var ?

Forklift Kiralama

Forklift Kiralama hizmetleri, bugünün dünyasında her ekonomide global bir şekilde yer almış olup, firmalar açısından değişen rekabetçi maliyetlerde önemli bir rol oynamaktadır. Forklift Kiralama hizmeti verecek bir firmanın öncelikle teknik bilgisi yüksek ve refleksleri hızlı bir servis hizmeti sahibi olması gerektiği, bugün büyük küçük her ölçekteki projede bir kez daha ispatlanmıştır. Başta Mitsubishi olmak üzere çeşitli marka, modellerden oluşan mevcut parkımız ve sıfır yeni alımlarımızla kısa, orta, uzun dönem kiralama hizmeti vermekteyiz. Forklift Kiralama sürecinde, öncelikle sizin ihtiyacınızı tam olarak belirler ve ihtiyacın esneklik payını hesaplarız. Bu aşamada saha analizi, kullanım şartları gibi faktörlere göre makina seçimine geçer, sonrasında ise teslim süresini oluşturup, kira ücreti belirler ve makina teslimi ile kira başlangıcına geçeriz.


Sonuç olarak siz sabit faturalarınızı muhasebeleştirerek her ay sabit ödemenizi yapar; gereksiz eleman, donanım ve süpriz maliyetlerden kaçınmış olursunuz. Bakım ve arızalar ile biz meşgul olurken, siz kendi işinize konsantre olup, işletmenizin verimini en tepeye çıkarırsınız.

FORKLİFT ve İSTİF MAKİNELERİ KİRALAMANIN AVANTAJLARI

Forklift, Reach Truck, İstif Makinesi, Akülü Transpalet ve benzeri ürün kiralamalarının bir çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların en önemlilerini aşağıda sıralamaya çalıştık.

- Firma kiralamaya geçmeden önce mevcut forkliftlerinin satışından gelir elde edecektir. Bu sermayeyi başka yatırımlarında kullanabilecektir.
- Forklift kiralama bedelleri aylık sabit taksitler ile yapılacağı için sürpriz maliyetlerle karşılaşılmayacak ve bütçe ayarlaması daha rahat yapılabilecektir.
- Finansal Kiralama (Leasing) yöntemi ile yatırım yaparken dahi belli bir oranda peşinat yatırılması gerekir. Aylık forklift kiralamada peşinat için öz sermayeden pay ayırmaya gerek kalmayacaktır.
- Periyodik bakım, tamir, lastik değişimi, sigorta, fenni muayene gibi masraflar ve getirdiği iş-personel-zaman yükü ortadan kaldırılacaktır. Bu işlemleri forklift kiralama hizmeti yapan firma üstlenecektir.
- Kiralama faturaları gider olarak gösterilebilir ve vergi avantajı sağlar. Ayrıca aylık faturaların tamamı gider olarak gösterilebilmektedir.
- Kiralık forkliftlerin yakıt harcamaları da yine tamimiyle gider olarak gösterilebilmektedir.
- Kiralanan forklift, reach truck, akülü transpalet, depo içi istif ekipmanları ve benzer makineler ortalama 5-7 yıl gibi bir sürede ekonomik ömrünü tamamlar. Ekonomik ömrü tamamlanmış bir ekipmanı kullanmak ek masraflara yol açacağı gibi ölü zamanı arttırır ve performansı düşürür. Bu durum beraberinde ekipmanların satılarak yenilenmesi ihtiyacını, dahilinde de yeniden yüksek yatırım maliyetleri ve iş-zaman kaybına sebep olur. Kiralamada, ekonomik ömrü dolan ekipmanlar direk kiralayıcı firma tarafından yenilenecektir.