Forklift Fiyatları

Sıfır forklift fiyatları araştırması yaparken, kullanıcıların ilk önceliği “Nasıl Bir Forklift Alınması Gerekir?” sorusunun cevabını bulmak olmalıdır. Bu yazımızda, yeni kullanıcılar ve hali hazırda forklift kullanıcısı olan kişiler için; sektörel tecrübelerimize dayanarak, en temel bilgileri sunacağız. İster yeni bir kullanıcı olun, isterseniz firmanızda zaten forklift kullanımı gerçekleştiriyor olun. Yeni forklift alırken, tercihiniz sıfır forklift ise doğru yerdesiniz. Tim Forklift A. Ş. olarak, Türkiye geneli forklift satışı, forklift yedek parça tedariği ve forklift servisi alanlarında hizmet vermekteyiz.

Sıfır Forklift Fiyatları

Sıfır Forklift Fiyatları

Sıfır forklift fiyatları araştırması yapıldığında piyasada bir çok seçeneğe rastlanmaktadır. Her seçenek kendi kullanım alanı, taşıyabildiği maksimum yük kapasitesi ve teknolojik altyapısına göre ayrı ayrı fiyatlandırılmıştır. Örneğin dizel yakıt tüketen forkliftler ile elektrikli forkliftler arasında gözle görülür bir fiyat farkı vardır. Tabi bu iki farklı forklift çeşidinin kullanım alanı ve kullanım amacı birbirinden çok farklıdır. Bu sebeple yeni alacağınız forklifte karar verirken şu maddelere dikkat etmeniz önemlidir; Forkliftin kullanım alanı Bütçeniz Kullanım Alanındaki Ürünlerin Maksimum Ağırlığı Bakım Maliyetlerinin ve Bakım Aralıklarının Karşılaştırılması Teklif Formuna Ulaşmak İçin Tıklayınız Yeni forklift alımında yukarıdaki maddelerin incelenmesi ve tek tek kontrol edilmesi yeni bir kullanıcı için önemlidir. Eğer eski kullanıcıysanız ve sıfır forklift almayı düşünüyorsanız, daha önceki maliyet ve performansı karşılaştırmanız, yeni alacağınız forklift seçiminde önemli rol oynayacaktır.

Sıfır Forklift Seçimi

Sıfır forklift seçimi gerçekleştirirken, aşağıdaki maddeler kilit rol oynamaktadır; Kullanacağınz bölgeyi, zemini ve hava şartlarını göz önüne almalısınız. Kaldıracağınız maksimum yüke göre forklift seçimi önemli bir etkendir. Alacağınız yeni forkliftin günlük kullanım saatine göre; elektrikli, dizel veya lpg forklift seçeneğinizi belirlemelisiniz. Bu konuda uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Yeni alacağınız forklift kapalı alanda mı çalışacak yoksa açık alanda mı çalışacak ? Çalışma alanı tozlu mu ? Forklifti kullanacağınız zeminin durumu ?

Forklift Marka ve Modelleri

Forklift Fiyatları

Tim Forklift olarak; özellikle ‘Elektrikli Forklift’ alanında kendini dünyaya kabul ettirmiş olan, Japon markası Mitsubishi Forkliftlerini Türkiye pazarında, en uygun fiyatlara ve cazip ödeme koşulları ile tedarik etmekteyiz. Mitsubishi, diğer bir çok alanda olduğu gibi, forklift ihtiyacına yönelik ilk tercih edilen markalardan biridir. Bunun yanı sıra; Linde ve Toyota markaları da, forklift üretimi alanında kendini dünyaya kanıtlamış markalardır. Çin malı forkliftler arasında ise en kaliteli iki markanın tedarikçisiyiz. Teu ve Jac forklift markaları, Mitsubishi motoru kullanan, alanında kendi teknolojilerini kanıtlamış markalardır. Size en uygun forklifti öğrenmek ve o forkliftin farklı markalardan fiyat tekliflerini görmek için iletişime geçebilir veya aşağıdaki formu doldurarak, sizinle iletişim kurmamızı sağlayabilirsiniz.

İkinci El Forklift Fiyatları

İkinci el forklift fiyatları araştırması yapan firmalar genelde sıfır forklift almak istemeyen orta ve küçük ölçekli firmalar olmaktadır. Forklift için ayırdıkları bütçe fazla olamadığından dolayı uygun fiyatlı forkliftleri tercih ederler.

İkinci El Forklift Seçimi

Forklift almadan önce bazı kriterleri netleştirmek gerekir. Forklift ile ne taşınacak? Kaç tonluk forklift gerekir? Dış mekanda mı, iç mekanda mı kullanılacak? Akülü mü, lpgli mi yoksa dizel mi alınacak? Marka tercihi var mı?

2. el forklift fiyatlarına etki eden en önemli husus forkliftin kaldırabileceği yük miktarıdır. Gereken miktardan fazla tonajda forklift almak hem maliyet açısından, hem de kaplayacağı yer açısından sizi olumsuz olarak etkilecektir.

ikinci el forklift

Forkliftte tonaj miktarını belirledikten sonra sırada forklift yakıt türüne karar vermek gelir. Dizel yakıtlı forkliftler, elektrikli forkliftlere oranla daha ucuz olmakla birlikte, bakım ve yakıt gideri kalemlerinden dolayı uzun vadede maliyeti artırmaktadır. Akülü (elektrikli) forkliftler ise ikinci el forklift alırken biraz daha maliyetli görünseler bile yakıt ve bakım masrafları daha düşük olacağından dolayı uzun vadede dengeyi yakalayacak, hatta daha tasarruflu hale geleceklerdir. Firmalar ikinci el forklift fiyatlarını araştırırken bu hususu göz önünde bulundurmalıdırlar.

Bir sonraki kriter olarak forkliftte marka tercihi gelmektedir. Uzun yıllardan beri dünyada kalitesini ispatlayan Japon veya Amerikan malı forkliftler olmakla birlikte, daha ekonomik forklift arayan firmalar Kore, Çin malı forkliftleri tercih edebilmektedir. Eğer 2. el forklift fiyatları sizin için markadan daha önemli ise veya marka tercihiniz yok ise, orta kaliteli bir forklift markasını seçmeniz uygun olacaktır.

İhtiyacınıza en uygun forklift seçimini yapmak için bize ulaşabilirsiniz.

 

İkinci El Forklift Avantajları

ikinci el forklift fiyatları

Fiyat

2. el forklift fiyatları sıfır forkliftlere göre tahmin edileceği gibi bariz bir şekilde düşüktür. Küçük veya orta ölçekli firmalar tarafından tercih edilmektedir. Firmalar ikinci el forklift alarak hem işgücünden tasarruf edebilir, hem de ani bir karar değişikliği olduğunda değeri düşmeyen ikinci el forklift almış olmaktadırlar. Sıfır forklifti herkes almaz iken ikinci el forklifte her zaman müşteri bulunabilmektedir.

Kullanım

Güvenilir, tanınmış forklift satan firmalar ikinci el forklifti satmadan önce bakım yapmaktadırlar. (Yine de emin olunmalıdır.) Bu firmaları tercih etmeniz durumunda alacağınız forkliftin bakımına devam ettiğiniz sürece size sorun çıkarma olasılığı oldukça düşüktür.

İkinci El Forklift Dezavantajları

En önemli dezavantaj olarak garantisinin olmadığını söyleyebiliriz. Eğer ikinci el forklift aldığınız firma kısa süreli de olsa garanti vermez ise, forklift ile sorun yaşamanız durumunda size ek masraf çıkacaktır.

İkinci El Forklift Fiyatları

İkinci el forklift fiyatları olarak net bir rakam söylenmesi mümkün değildir. Çünkü fiyatlar tonaja, markaya, forklift kullanım saatine ve yakıtına göre değişmektedir. İhtiyacınız olan forklifte karar vermek için bize danışabilirsiniz. Arayın, size uygun forklifti beraber seçelim.


Kiralık Forklift Fiyatları

Kiralık forklift fiyatları, kiralama yapılmak istenen forkliftin modeline, yakıt türüne, tonajına göre değişiklik göstermektedir. Tim forklift olarak uygun kiralama fiyat tekliflerimizden yararlanmak için iletişime geçiniz.

Forklift Kiralama Seçimi

Forklift kiralama ücretini uyguna getirmek için en önemli faktör ihtiyaca en uygun forklifti kiralamaktır. 2 tonluk forklift ihtiyacınızı karşılıyor ise, 5 tonluk forklift kiralama yapmak size daha maliyetli olacaktır. Yakıt bakımından ise dizel kiralık forklift fiyatları, akülü kiralık forklift fiyatlarına göre daha düşüktür. Kiralama yapılacak süre de forklift kiralama ücretlerine etki etmektedir. Bununla beraber ikinci el araç için forklift kiralama bedeli de sıfır araç için forklift kiralama bedeline göre daha uygun olmaktadır.

kiralık forklift fiyatlarıDizel Kiralık Forklift Fiyatları

Dizel kiralık forklift fiyat araştırması yapan şirketlerin bilmesi gereken bazı noktalar vardır.  tonaj olarak daha yüksek kapasiteye sahip olabilmektedir. 1,5 tondan 10-15 tona kadar dizel forklift mevcuttur. Bununla beraber yakıt olarak maliyeti daha yüksektir. Tamiri daha masraflıdır. Daha gürültülü çalışır. Dış ortam için daha uygundur.

Elektrikli (Akülü) Kiralık Forklift Fiyatları

Elektrikli (akülü) kiralık forklift fiyatları da dizel forklift fiyatlarına göre daha uygundur. Tonaj olarak dizel forkliftlerden daha düşük kapasiteye sahiptir. 1,5 tondan 4-5 tona kadar olan akülü forkliftler kolay bulunabilmektedir. Yakıt olarak elektrik kullanıldığı için maliyeti daha düşük olmaktadır. Tamiri daha kolaydır. Sessiz çalışır. İç ortam için daha uygundur.

Kiralık Forklift Avantajları

Forklift kiralama yapmak, sıfır veya ikinci el forklift almaktan daha ekonomik olmaktadır.

Aylık Kiralama için Forklift Fiyatları

Aylık forklift kiralama kısa süreli ihtiyaçlar için uygundur. Servis, tamir vb masraflarla uğraşmak istemeyen şirketler tarafından kısa süreli olarak aylık kiralama yapılmaktadır. Ağır yük taşıma gereksinimi duyulan dönemsel işler için sıfır veya ikinci el forklift almak yerine aylık forklift kiralaması yapmak şirketler tarafından daha ekonomik olmaktadır.

Yıllık Kiralama için Forklift Fiyatları

Yıllık forklift kiralama uzun süreli ihtiyaçlar için daha uygundur. Hem düzenli iş yapmak, hem de forkliftin servisi, tamiri vb masraflarla uğraşmak istemeyen şirketler için yıllık kiralama tercih edilmektedir. Forklift kiralamada servis ücreti alınmamaktadır. Sıfır forklift kullanmak isteyen fakat gerek bütçe açısından, gerek tamir ve bakım gibi işlerle uğraşmak istemeyen şirketler için biçilmiş kaftandır.

Markaya Göre Forklift Fiyatları

Linde Forklift Fiyatları

Linde forklift fiyatlarından Linde’yi tanıtmak gerekir. Linde markası, Alman forklift üreticilerinden uzun senelerden bu yana forklift piyasasında bulunmaktadır. Sağlamlığı, kalitesi ve yenilikçi tarzıyla forklift sektörünün çok tanınan markalarından biridir. Akülü ve dizel forklift üretimi sağlamaktadır. Dünya üzerinde anlaştığı firmalarla pek çok ülkede satışı ve servis ağı bulunmaktadır.

linde forklift

Linde forklift fiyatları forkliftin birçok şeye bağlı olarak değişmektedir. Sıfır forkliftler tahmin edileceği üzere ikinci el forkliftlere göre daha yüksek fiyata sahiptir. Bununla birlikte akülü, elektrikli forklift fiyatları da dizel forkliftlere yakın olmakla beraber aralarında fiyat farkı bulunmaktadır. Akülü forkliftler dizel forkliftlere göre biraz daha yüksek fiyata sahiptir. Akülü Linde forklift yakıt gideri dizel forkliftin kullandığı yakıta göre daha ekonomiktir. Bunlara ilave olarak forkliftin tonajı da önemlidir. Alınacak forkliftin tonajı ihtiyaca göre seçilmelidir.

Forkliftin yakıt türüne göre Linde forklift yetkili servis fiyatları değişkenlik göstermektedir. Akülü ve dizel forkliftlerin farklı servis gereksinimleri olmaktadır. Bundan farklı olarak servis alınan firmalara göre servis fiyatları da değişmektedir.2 yorum

 • Hakan Akbulut

  Merhaba 3 ton kapasiteli dizel forklift almayı düşünüyoruz açık alanda ve tozlu alanlarda çalışma gerçekleştirecektir. Önerileriniz varsa yardımcı olabilir misiniz?

  • Müşteri Temsilcisi

   Merhaba Hakan Bey,

   Satış departmanımıza bağlı arkadaşlarımız mail adresiniz üzerinden size dönüş sağlamaktadırlar. Bizimle iletişime geçtiğiniz için çok teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla.

Bir cevap yazın


Konuşmayı başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?