Gösterilen sonuç sayısı: 5

 • lityum iyonlu transpalet

  Lityum İyon Akülü 15 1.500 KG

  <h1>LITHIUM-ION AKÜLÜ KOMPAKT TRANSPALET</h1> Entegre yeni nesil lityum iyon akü kullanımı Hafif çalışma şartları için ideal Kamyon içi çalışmalara uygun tasarım Kompakt şase ile dar alanlar için ideal çözüm Dahili sarj cihazı ile her yerde çok hızlı ara sarj imkanı
 • yaya kumandali transpalet mp 20 dl yale

  Mp20DL Yale Transpalet

  2.000 kg Mini asansörlü akülü transpalet Düşük seviye istifleme ve yükleme Ergonomik kumanda kolu ile yüksek manevra kabiliyeti Full display ekran ile arıza kod göstergesi Seçilebilir parametreler Çift palet taşıma
 • yale mp 20x transpalet

  MP20X MP30X Transpalet

  2.000- .2.500 - 3.000kg Yaya kumandalı ve platformlu akülü transpalet Verimliliği artıran mükemmel performans Ful AC donanım sistemi ile minimum işletme maliyeti Katlanabilir platform ve yan koruma barları İşletim sistemine entegre elektrikli direksiyon Dönüşlerde otomatik hız kesme ile maksimum güvenlik
 • mp20xux yale transpalet

  MP20XUX

  Yaya kumandalı ve platformlu akülü transpalet Gelişmiş AC kontrol sistemi Opsiyonel elektrikli direksiyon Standart yandan akü değişimi Operatör dostu ergonomik kumanda kolu
 • mp16 22 yale transpalet

  Transpalet MP16-Mp18 Mp20-Mp22

  1.600- 1.800 - 2.000-2.200 kg Tek parça şase yapısı ile zorlu şartların çözümü Ergonomik kumanda kolu ile mükemmel manevra kabiliyeti Ac yürüyüş motoru ve mosfet kontrol sistemi Değiştirilebilir performans ayarları Geri kaymayı önleyici otomatik park freni Rejeneratif frenleme ile enerji tasarrufu 150-250-375 Ah seçenekleri Çatal uzunluk opsiyonları  

Transpalet Nedir?

Transpalet depo, fabrika gibi çalışma alanlarında paletli yüklerin kaldırılmasında ve sınırlı mesafede taşınmasında kullanılan, akülü veya insan gücü ile çalışan taşıma araçlarıdır.

Devamını Oku

İki adet çataldan oluşan bu araçlarda paletlerin üzerinde yer alan boşluklara bu çatalların girmesi ve yukarı kaldırılması ile yükleme yapılır. Hidrolik pompa desteği ile yerinden kaldırılan yükler hareket ettirilerek taşınması sağlanır.

Ağır yüklerin kısa mesafede raf sistemine uygun şekilde taşınması ve istiflenmesinde kullanılan transpaletler yatay şekilde istiflenmiş yüklerin taşınmasında büyük kolaylık sağlar. 

Ortalama 200 m kaldırma yüksekliğine sahip olan bu taşıma araçları paletleri yerden keserek raflı sistemlere taşıma konusunda başarılı performansa sahiptirler. 

Transpalet Çeşitleri

Kullanım alanı ve çalışma şekline göre kendi arasında gruplara ayrılır. Bu çeşitler arasında dar, kısa, geniş olarak üretilirler ve amaca uygun ortamlara göre tercih edilirler. Başlıklar altında inceleyecek olursak:

El Transpaleti (Manuel Transpalet)

Manuel transpalet olarak da bilinen bu araçların hareket kabiliyeti operatör tarafından yönlendirilmektedir. Yükün yüklenmesi, kaldırılıp istenen yere taşınması ve yere indirilmesi gibi tüm süreçler operatör tarafından kontrol edilir. Genel olarak paketlenmiş ya da stoklanmış ürünlerin ya da yüklerin operatör kontrolünde taşınması ile kullanılan modellerdir. 

manuel transpalet

Kullanım alanı olarak sert ve düz zemin için uygundur. Yük kapasitesine baktığımızda 1 ton ile 5 ton arasındaki yüklerin kaldırılıp istenen yere transfer edilmesi için kullanılırlar. Bu modellerin çatal uzunlukları genel olarak 80 cm ile 3.5 metre arasında değişmektedir. 

İş yükü daha düşük olan iş yerleri için manuel transpaletler uygundur. İterek ve çekilerek kullanılan bu modelde hidrolik pompa sayesinde yükün kaldırılması sağlanır.

Akülü Transpalet

Gücünü aküden alarak çalışan transpaletlerdir. Paketlenmiş ve korumalı hale getirilmiş ürün ya da yüklerin akü yardımı ile hareket ettirilmesi ve taşınması işleminde kullanılırlar.

En sık kullanılan transpaletler arasında yer alan bu makinalar genellikle çatal birimi, hareket motoru, akü birimi ve asansör motoru birimlerinden meydana gelir. Kullanım kolaylığı bakımından çok sayıda avantaj sağlar. Bu avantajlar arasında boyutunun dar alanlarda rahat manevra imkanı sağlaması, sayın alma maliyetinin uygun rakamlarda olması yer alır. Kolay hareket edebildiği için yükleri kaldırırken zarar vermeden kaldırır. 

Bu modellerde çatalı yükseltmek ve indirmek için elektrik gücü kullanılır. Aracın kolunda yer alan kumanda sitemi ile kontrol sağlanır. Yük çekme durumunda akü motoru sayesinde herhangi bir fiziki güç gerekmeden kolaylıkla çekilir.

akülü transpalet

 Manuel transpaletlerine göre daha yüksek dozajda yük taşıma kapasitesine sahiptirler. İnsan gücü ile çalışmıyor olması nedeni ile operatörü daha az yorarlar. Aynı zamanda işgücü ve zamandan tasarruf sağlar. Çalışma alanı özelliklerine bakacak olursak, sert ve düz zeminde kullanım için uygundur. Daha yoğun iş temposuna sahip iş yerleri için tercih edilirler. 

Kumanda kolunda yer alan kontrol sistemi sayesinde palet yükselttirilip alçaltılabilir. Fiziki bir güç gerektirmeden kolaylıkla çekilebilir. Bu makineleri forklift ehliyeti olan herkes kolaylıkla kullanabilir.

Yapısı gereği eğimli alanlarda kullanıma uygun değildir. Çünkü olası eğimde yükün devrilme riski vardır. Genellikle kimyasal depo alanlarında , tekstil fabrikalarında, yapı marketler ve benzeri sektörlerde kullanılırlar.

Elektrikli transpaletlerin kaldırma kapasitesi 5000 kg’a kadar ulaşır. Bu nedenle ağır yüklerin taşınmasında tercih edilirler.

Mekanik Transpalet

Yapı itibariyle daha büyük tonajdaki yüklerin taşınması için kullanılırlar. 1.5 ton taşıma kapasitesi ile paletli yüklerin taşınmasında tercih edilirler. Yerden kaldırma özelliği 80 cm olması nedeni ile yüksek yerlere yükleme yapabilmektedir.  Aynı zamanda akülü olması operatörlerin yükleri kolaylıkla taşımasını sağlar.

TranspaletNasıl Kullanılır?

Pratik ve ekonomik taşıma çözümleri sunan transpaletler farklı ağırlık ve ebatlarda yük taşıyacak kapasitede dizayn edilmişlerdir. Motorlu transpalerler üzerinde operatörün oturma yeri ya da ayakta durarak kontrolü sağlayacağı yerler bulunur. Bu sayede aracı kolaylıkla komuta etmesine olanak sağlar.

Trasnpaletleri kullanacak olan operatörler bu konuda gerekli eğitimi almış olmalıdır. Can ve mal güvenliği açısından yeterli belgeye sahip operatörler tarafından kullanılmalıdır.

Karmaşık iş makineleri olmadığından kullanımı oldukça basittir.  Kullanma talimatında yer alan bilgilere birebir uyarak kullanılmalıdır. Kullanım öncesi gerekli kontroller yapılmalı , olası arıza ya da bakım gerektiren durumlar için önlem alınmalıdır. Arıza ve bakım gibi durumlarda Tim Forklift olarak transpalet servis hizmeti vermekteyiz.

Transpalet Fiyatları 2024

Transpalet fiyatları ürünün modeli, markası, malzemesi, hidrolik gücü ve teker yapısı gibi faktörlere göre değişiklik gösterir. Bu konuda en doğru bilgiyi almak için taşınacak yük kapasitesi, kullanım alanı göz önünde bulundurularak ihtiyaç olan transpaletin modeline karar verdikten sonra ulaşabilirsiniz.

Firmanızın ihtiyacına uygun nitelikte ve özellikle transpalet çeşitlerimiz arasından dilediğinizi seçerek kaliteli ve ekonomik alışveriş yapabilirsiniz. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile sektöre adını altın harflerle yazdırmış olmamız asla tesadüf değildir. Amacınız kaliteli makinalar ile iş gücünü aza indirmek ve bunu yaparken ekonomik şartlarınızı zorlamamak ise doğru adrestesiniz. Söz konusu transpalet olduğunda tek adres olarak bizimle iletişime geçmelisiniz.

Kapat