Leasing İle Forklift Alımı

Leasing ile Forklift Alımı

Leasing ile forklift alımı, size vergiler, bakım ve onarım gibi birçok açıdan kolaylık sağlar. Leasing, güvendiğiniz bir sigorta şirketinden alabileceğiniz türlerinden biridir. Leasing şartları da tercih ettiğiniz şirkete ve alacağınız hizmete göre değişir. Maddi gücünüzün yetmediği yerde kredili bir sistemle işinizi rahatlıkla yürütebilirsiniz.

Leasing size düşük maliyetli kiralama ve alım hizmeti noktasında yardım eder. Tercih edeceğiniz forkliftin modeli, forklifti kullanacağınız süre, kiralayacağınız forklift sayısı ödeyeceğiniz rakamı belirler. Şirketin sizin için satın aldığı forklift sayesinde aylık kira bedeli ödeyerek işlerinize kesintisiz devam edebilirsiniz.

Tim Forklift yenilikçi, teknolojiye uyum sağlayan, iş süreçlerinize pratik çözümler sunar. Leasing ile forklift alımı için şimdi Tim Forklift ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. 

  İletişim Formu


  Aşağıdaki formu doldurun, en kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.


  Leasing ile Forklift Alımının Avantajları

  Leasing ile makine alımı, normal şartlarda bireysel bir alım yapmaktan daha avantajlıdır. Leasing ile forklift aldığınızda hem operasyonel hem de maddi anlamda rahatlayabilirsiniz. Leasing ile forklift almanın avantajları şunlardır:

  • Leasing ile yapacağınız iş makinesi alımlarında ödeyeceğiniz KDV oranı %1’e düşer. 
  • Vergilerinizin komisyon farklarını gider olarak gösterebilirsiniz. 
  • Bütçenize uygun olarak ödeme planı çıkartabilirsiniz. 
  • Amortisman ayırabilir ve yeniden değerlendirebilirsiniz.
  • Leasing anlaşmasına bağlı olarak belirli bir süre sonra forklifti kalıcı olarak satın alabilirsiniz.
  • Bir sonraki sözleşme döneminde daha yenilikçi teknolojiye sahip farklı bir model tercih edebilirsiniz. 

  Burada merak edilen bir diğer konu, yeni kurulan şirket leasing yapabilir mi? 

  Leasing başvurusu, genellikle 2-3 yıllık geçmişe sahip olan şirketler için mümkündür. Temelde kendilerinden istenen belgeleri temin eden ve gerekli şartları sağlayan şirketler leasing için başvurabilir. İstenen geriye dönük belgelerin temini söz konusu olmayacağı için yeni şirketlerin leasing yapabilmesi pek de olası değildir. 

  Leasing Koşulları ve Gerekli Belgeler

  Leasing kiralama hizmetlerinden anonim şirketler, limited şirketler, şahıs şirketleri, çiftçiler, doktor, diş hekimi, avukat gibi çeşitli meslek grupları faydalanabilir. Hukuki işlem yapma yeterliliğine sahip tüzel kişiler ve şahıs firmaları, serbest meslek erbapları leasing için başvuru yapabilir. Başvuruda istenen belgeler: 

  • Son iki yılın kurumlar vergisi beyannamesi ve detay mizanları,
  • Firmaya ve ortaklara ait tapu fotokopisi,
  • Vergi levhası,
  • İmza sirküleri,
  • Faaliyet belgesi,
  • Ortakların kimlik belgeleri,
  • Cari ara dönem vergi beyannamesi ve detay mizanı olmak üzere listelenebilir. 

  Leasing için başvuru yapmadan önce dengeli bir gelir gider tablonuz olduğundan emin olmalısınız. Her leasing başvurusu için istenen özel şartlar bulunduğunu da unutmamalısınız. 

  Leasing Peşinat ve Ödeme Planları

  Başvurduğunuz leasing türüne ve tercih ettiğiniz makineye göre ödeyeceğiniz peşinat değişiklik gösterebilir. Leasing hesaplama işlemi için bankaların en uygun leasing hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. İş Bankası Leasing Hesaplama ya da başka herhangi bir banka için leasing hesaplama araması yapabilirsiniz. Leasing ödeme planı yaparken bankanızla ya da kredi şirketinizle gelir gider dönemlerinize ve aylık ödeyebileceğiniz primlere göre sözleşme imzalayabilirsiniz. 

  Forklift için Leasing Seçenekleri

  Leasing başvurusu, öncelikle bankaların genel gelir gider durumunuza bağlı olarak yaptığı değerlendirmeyle sonuçlanır. Başvurunuz olumlu sonuçlandığında kredi danışmanınız, almak istediğiniz forklift modeline uygun leasing seçeneklerini size sunar. Burada dikkat etmeniz gereken en temel husus, leasing başvurusunu güvendiğiniz bir şirketten yapmanızdır. Sözleşme şartlarını iyice inceledikten sonra imzalamalısınız. 

  Leasing Sonrası İşlemler

  Leasing sonrası işlemler, forklifti teslim aldıktan sonra kullanmaya başladığınız süreci içerir. Burada ihtiyaç duyduğunuz takdirde forkliftlerin bakım ve onarım işlemleri yapılır. Bu süre sona erdiğinde yeni bir leasing sözleşmesi yapabilir, forklifti satın alabilir, iade edebilirsiniz.

  Leasing İle Alınabilecek Diğer İş Makineleri

  İş sahalarında kullanımı yaygın olarak traktör gibi iş makineleri için leasing başvurusunda bulabilirsiniz. Forklift ve transpalet gibi iş makinelerinin temini için düşük maliyetli hizmet alabilirsiniz. 

  Maliyet ve Yatırım Analizi

  Maliyet ve yatırım analizi açısından leasing hesaplama aracı sayesinde ödeyeceğiniz bedeli kabaca öğrenebilirsiniz. Maliyet ve yatırım söz konusu olduğunda leasing banka kredisine oranla size daha fazla avantaj sunar. Amortisman olarak ayrılan bir yatırım ödeneği sayesinde makinelerin bakım ve onarım hizmetlerine ekstra para harcamazsınız. Yatırım aracı olarak kullanabileceğiniz miktarı işinizde farklı bir alana yatırım yaparak kullanabilirsiniz. Bunun için şirketinizin genel durumunu iyi analiz etmelisiniz. Neticede yapacağınız leasing başvurusu, şirketinizin finansal güvenilirliğine bağlı olarak şekillenir.

  Sık Sorulan Sorular

  Leasing peşinat ne kadar?

  Leasing peşinatı, başvurduğunuz şirkete, alacağınız iş makinesine ve sözleşmenizin şartlarına göre değişir. 

  Leasing herkese çıkar mı?

  Gerekli şartları sağlayan herkese leasing çıkar. Bunun için şirkete ve hukuki açısından sorumluluk alabilecek ehliyete sahip olmanız gerekir. 

  Leasing ile ne alınabilir?

  Leasing ile alınabilecek olan şeylerin başında konut gelir. Taşıt ve iş makineleri leasing ile alabileceğiniz taşınmazlardır. Taşınır ve taşınmaz mallar, metal makineleri, inşaat ekipmanları, deniz ulaşımı gibi alanlarda leasing yapılabilir. Matbaa makineleri, paketleme ekipmanları, tıbbi cihazlar, plastik ve kauçuk, tarım makineleri gibi alanlarda leasing başvurusu yapabilirsiniz. 

  Leasing sonunda ne oluyor?

  Kiracı, kendisi için leasing kapsamına giren bir ürün ya da hizmet belirler. Başvuru sonucunda leasing şirketi kiracının talep ettiği mal ya da hizmeti satın alır. Kiracı, sözleşme dönemi boyunca bu mal ya da hizmetten faydalanır. Burada KDV indirimlerinden ve hızlı gider gösterme avantajlarından da faydalanır. Alınan iş ekipmanı ya da hizmet neticesinde iş süreci sekteye uğramaz. Leasing sona erdiğinde yeni bir sözleşme yapabilirsiniz. 

  Leasing ile alabileceğiniz iş makinesi ekipmanlarını görmek ve kiralamak için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.