Gösterilen sonuç sayısı: 2

 • mr14 25 reach trucks

  MR14-25 Reach Trucks

  1.400 - 1.600 -2.000-2.500 kg <ul> <li>Full AC donanım ve mükemmel işletim performansı Standart ve Premium dokunmatik ekran seçenekleri Tek tuş ile seçilebilen 180/360 derece direksiyon modu AccuTouch mini kumanda kolu modülü veya joystick kontrolü 11.5 m'ye kadar ağır yüklere yönelik asansör seçenekleri ile maksimum rezidüel kapasite Çataldan tilt özelliği ve uygulamaya özel opsiyon seçenekleri</li> </ul>
 • mr10 14e reach trucks

  MRE 10-14E Reach Trucks

  1.400-1.600 - 2.000 - 2.500 kg   <ul> <li>Full AC donanım ve mükemmel işletim performansı</li> <li>Standart ve Premium dokunmatik ekran seçenekleri</li> <li>Tek tuş ile seçilebilen 180/360 derece direksiyon modu</li> <li>AccuTouch mini kumanda kolu modülü veya joystick kontrolü</li> <li>11.5 m'ye kadar ağır yüklere yönelik asansör seçenekleri maksimum rezidüel kapasite</li> <li>Çataldan tilt özelliği ve uygulamaya özel opsiyon seçenekleri</li> </ul>

Reach Truck Nedir?

Kısaca reach truck nedir? Reach truck kiralama genellikle fabrika ve işletme depolarında ve açık alanlarda çalışmak için tercih edilen hizmetlerden biridir. Mağazalarda da kullanılan Türkçe adıyla yan forklift, tam da kullanım amacına uygun olarak isimlendirilmiştir.

Devamını Oku

Yandan yükleyici olarak da isimlendirilen reach truck, elektrikle çalışan, profesyonel operatör tarafından yönetilen yükleme ve boşaltma aracıdır. Yük kapasitesinin yüksekliği ve dar alanlarda da manevra yapabilecek özelliğe sahip olmasıyla reach truck büyük depolarda kullanılan makinelerdendir. Yan forklift hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Reach Truck Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Reach truck forklift çeşitlerinden biridir. 13 metreye kadar yüksekliğe çıkabilen özelliğiyle istifleme işlemlerinde kullanılır. Elektrikli reach truck, fabrikalarda, sanayi merkezlerinde ve mağazalarda daha pratik çalışmaya imkân tanır. Uzun raflara ulaşma olanağı sanır. Reach truck kullanımı gıdadan dekorasyona, giyimden beyaz eşyaya kadar birçok alanda görülür. Beyaz eşya gibi ağır eşyaların yüklenip kaldırılmasında ideal bir araçtır. Reach truck, geniş depo alanlarında kullanıma uygundur. Hemen her faaliyet alanı için kullanılır.

Reach Truck Kiralama Hizmetleri Ve Avantajları Nelerdir?

Reach truck kiralama ya da reach truck satışı ile işletmenizde taşınması zor ve zaman alan eşyaları kısa sürede istifleyebilirsiniz. İnsan gücüyle oldukça zor bir şekilde taşınabilen eşyaların ve ekipmanların taşınması için reach truck uzun yıllardır kullanılır. Reach truck fiyatları ise modele, kapasiteye, yakıt türüne ve tasarıma göre değişir.

Reach truck kiralama hizmetlerinin avantajları arasında:

 • İnsan gücüyle yapılması zor olan taşıma işlemlerini kısa sürede yapma,
 • Pratik kullanım kolaylığı,
 • Uzanma kapasitesinin yüksekliği,
 • Bakım ve onarım masrafının bulunmaması (Kiraladığınız firmadan bütün ürünleri, bakımları ve onarımları yapılmış olarak alırsınız. Arızalanması durumunda ise ücretsiz şekilde değiştirebilirsiniz.),
 • Kiralama için yaptığınız ödemeyi gider gösterme olanağı gibi çok sayıda avantajdan yararlanabilirsiniz.

Reach Truck Fiyatları Ve Modelleri Nelerdir?

Güç kaynaklarına göre forklift çeşitleri arasında LPG’li, akülü, benzinli, dizel olmak üzere 4 gruba ayrılır. LPG’li modeller önlem amacıyla sadece açık alanlarda kullanılabilecek özelliktedir.

Akülü reach truck modelleri ise hızlı kullanım kolaylığı sayesinde pratik hareket etmeyi sağlar. Dizel yakıtlı ve benzinli yan forklift çeşitleri güç olarak çok büyük farklar taşımamakla birlikte maliyet olarak farklılık gösterir. Benzinli yan forklift modelleri genellikle pahalı olmaları nedeniyle daha az tercih edilir.

Yale marka forklift seçenekleri arasında yer alan fabrika ve iş yerlerinde güvenle kullanabileceğiniz modeller: MR14-25 Reach Trucks ve MRE 10-41E Reach Trucks olarak ön plana çıkar.

Reach truck modellerinde bulunan özellikler hemen hemen aynıdır. İkisinde de taşıma kapasitesi 1400-1600 ve 2000-2500 kg ağırlığındadır. Full AC donanımına sahip olan mükemmel bir işletim performansı bulunur. Standart ve Premium dokunmatik ekran seçenekleri ile kolay işlem kolaylığı sunar. Tek tuş ile yönetilebilen 180 ya da 360 derece direksiyon modu vardır.

Son teknoloji reach truck modellerinde kullanımı daha kolay teknolojik AccuTouch mini kumanda modülü ya da joystick kontrolü özelliği bulunur. Maksimum rezidüel kapasitesi bulunan bu modelde, 11,5 metreye kadar ağır yüklere yönelik asansör seçenekleri yer alır. Çataldan tilt özelliği ve uygulamaya yönelik özel opsiyon seçenekleri de diğer avantajlı özellikler arasında yer alır.

Tim Forklift güvencesiyle reach truck kiralama ve satın alma işlemleri için bizimle iletişime geçerek sizin için uygun olan yan forklift modelini seçebilirsiniz. Reach truck dışında Tim Forklift güvencesiyle kiralanabilecek olan makineler arasında: transpalet, istif makinesi, elektrikli forkliftler, dizel forklift, sipariş toplayıcı, elektrikli çekiciler, dar koridor makinesi yer alır.

Reach Truck Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Reach truck satışı gerçekleştiren firmalardan bir tanesini seçmeden önce dikkat etmeniz gerekenler:

 • Reach truck fiyatları konusunda bir piyasa araştırması yapmak
 • Güvenilir bir markanın ürününü tercih ettiğinizden emin olmak
 • Seçtiğiniz cihazın çalıştığınız alana uygun özelliklere sahip olduğundan emin olmak
 • Her an ulaşabileceğiniz bir distribütörle anlaşmış olmak
 • Yedek parçaları, bakımı ve onarımı kolayca yapılabilen makineler tercih etmek şeklinde sıralanabilir.

Reach Truck Kullanımı Sırasında Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

Reach truck kullanımı sırasında en önemli şeylerden biri zeminin düz olmasıdır. Düz olmayan engebeli zeminlerde reach truck kullanmak mümkün değildir. Zeminin kuru olması, cihazın doğru şekilde ilerlemesi için önemlidir. Makineyi, kullanım kılavuzunda ve yetkili bayinin belirttiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Yan forklift operatörleri, mutlaka eğitimli ve profesyonel çalışanlar olmalıdır. Bunun için bir reach truck kiralama hizmeti almadan önce bünyenizde çalıştıracağınız operatörlerin gerekli belgeleri olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Tim Forklift profesyonelleri tarafından verilen reach truck operatörlüğü eğitimiyle tam donanımlı personellere sahip olabilirsiniz.

Taşıma öncesinde taşıma çatalının palet altına taşıma öncesinde kolaylıkla yerleşmesi ve sabitlenmesi gerekir. Makine kullanımına dair verilen eğitim neticesinde operatörler, çalışma öncesi ve sonrası güvenlik önlemlerini uyguladığında işinizi koruma altına alabilirsiniz.

Reach Truck Bakımı Ve Onarımı Nasıl Yapılır?

Forklift çeşitlerinden biri olan reach truck bakımı ve onarımı için bir yetkili servise ihtiyacınız var. Eğer reach truck satın aldıysanız makinelerinizin bakımını önerilen süre içinde bakımlarını düzenli şekilde yaptırmalısınız.

Bakımı düzenli yapılmayan makinelerde yağ akıtma ve paslanma gibi sorunlar ortaya çıkar. Bozulan makinelerin tamiri söz konusu olduğunda reach truck yedek parça değişimi sağlanır. Yetkili servis tarafından yapılan bakım ve onarım işlemleri sonrasında makineler hatasız şekilde çalışabilir.

Tim Forklift aracılığıyla yapacağınız reach truck kiralama işlemi ardından bakım ve onarım işlemlerinin maliyetinden tamamen kurtulabilirsiniz. Bakım ve onarım işlemleri tamamen Yale yetkili distribütörü olan Tim Forklift tarafından yaptırılır. Profesyonel iş makineleri kullanmanın kolaylığıyla işinizi en iyi şekilde yaparken teferruatlarla uğraşmanıza gerek kalmaz!

Şimdi arayın! Forklift kiralama ve satışı için teklif alın!

Kapat