Makaslı Platform Kiralama

Makaslı Platform Kiralama

Makaslı platform kiralayarak depolarda ve çeşitli çalışma sahalarında yüksek alanlara kolayca erişebilirsiniz. Eklemli platform çeşitleri sayesinde çalıştığınız alanda daha pratik hareket edebilirsiniz. İstifleme ve yükleme işlemlerini kolaylaştırmanın yanında dış cephe boyama ve temizleme gibi işlemler için de makaslı platform kiralayabilirsiniz. 

Tim Forklift uzman ekibinin yardımıyla son teknoloji ürünü makaslı forklift kiralama fiyatları hakkında şimdi bilgi alabilirsiniz. Siz de işinize kaliteli bir yatırım yaparak iş güvenliği açısından risk oluşturan faktörleri ortadan kaldırabilirsiniz. 

  İletişim Formu


  Aşağıdaki formu doldurun, en kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.


  Makaslı Platform Kiralama Hizmetleri

  Makaslı platform kiralayabileceğiniz alanlar arasında inşaatlar sıklıkla yer alır. Çatı tadilatı ve tamiratı gibi ulaşılması zor alanlarda yapılacak çalışmalar için de makaslı platform çeşitlerini tercih edilirsiniz. Forklift ve transpalet gibi makaslı platformlar da akülü ve dizel gibi farklı modellere sahiptir. 

  makaslı platform kiralama

  Akülü makaslı platformlar, size elektrik gücüyle yani şarj ederek kullanabileceğiniz bir sistem sunar. Dizel makaslı platformlar içinse mazot kullanmanız gerekir. Her iki platform türünde de çalışma öncesi gerekli kontrolleri ve bakımları ihmal etmemelisiniz. 

  Makaslı platform kullanarak çalışabileceğiniz alanlar: 

  • İnşaat içinde yapılacak çeşitli delme ve kesme işlemleri, 
  • Montaj ve demontaj işlemleri, 
  • Çatı onarımı, tamiri ve tadilatı, 
  • Dış cephe yalıtımı,
  • Dış cephe boyama, 
  • Dış cephe temizliği, 
  • Plaza cam temizliği, 
  • Eğlence amaçlı, 
  • Otel inşaatları ve tadilatları, 
  • Cami restorasyonu gibi çeşitli faaliyetleri kapsar. 

  Makaslı platformların kullanım alanı oldukça geniştir. Çalışacağınız alanın uzunluğuna ve çalışılan alanın genişliğine uygun olarak seçeceğiniz makaslı platformun boyu değişiklik gösterebilir. 

  Makaslı Platform Kiralamanın Avantajları

  Makaslı platformlar, hidrolik bir sistemle yükselip alçalabilir ve çalışan kişinin dengede kalmasına yardım eder. Makaslı platform kiralama avantajları arasında ilk sırada, dikey istifleme avantajı yer alır. Uzun bir alanda, uzun raflar yardımıyla dikine istifleme yapabilirsiniz. Uzun binalarda dış cephede veya iç alanlarda uzanılması güç olan alanlara güvenle uzanmanıza yardım eder. Can güvenliğinizi riske atmadan çalışmanıza olanak tanır. Kolayca alçalıp yükselebilen bir mekanizmaya sahiptir. Kiralama masrafı satın alma masrafından çok daha uygundur. Uzman bir forklift firmasından kiralama yaptığınız takdirde bakım masraflarına ekstra para ödemenize gerek kalmaz. İşlerinizi aksamadan tamamlayabilirsiniz. Düzenli bakımını yaptırdığınız cihazların arızalanmasına yol açan risk faktörlerini en aza indirgeyebilirsiniz. 

  Makaslı Platform Kiralama Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

  Makaslı platform kiralama fiyatlarına etki eden faktörler, iş makinesinin özellikleriyle yakından ilişkilidir. Platformun modeli, türü ve markası, onun fiyatına etki eden en önemli faktörler arasındadır. Dikey platformlar olarak anılan makaslı platformlar, uzun alanlarda kolayca iş yapmanıza olanak tanır. Bir sıra halinde birden çok yere delik açmak için kademe kademe yükselebilirsiniz.  

  Kısa dönemli kiralamalar sizin için daha ekonomik gibi görünebilir. Aslında uzun dönemli platform kiralama hizmetleri daha avantajlı ve uygun rakamlara denk gelir. Kiraladığınız yıl boyunca platform size zimmetli olarak kalır. Bakım dönemlerinde platformun bakımlarını yaptırarak son derece verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Her an elinizin altında bulunması, platformu işiniz için ihtiyaç duyduğunuz anda vakit kaybetmeden kullanmanıza yardım eder. 

  Kiralık Makaslı Platform Seçenekleri

  Kiralık makaslı platform seçenekleri yakıt ya da güç durumu açısından akülü ve dizel olarak ikiye ayrılır. Kendinden yürüyüşlü mini makaslı platformlar, yarı otomatik mini makaslı platformlar gibi çeşitli modelleri bulunur. 

  Akülü makaslı platformları genellikle dış cephe çalışmaları için tercih edebilirsiniz. Dizel makaslı platformlarıysa  genellikle iç mekânda kullanabilirsiniz. Bunun temel sebebi, akülü platformların daha uzun mesafelere erişme şansı olmasıdır. Dizel makaslı platform modelleriyse genellikle daha kısa alanlarda ve daha sessiz çalışma olanağına sahiptir. 

  Makaslı Platform Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Makaslı platform kiralamadan önce bilmeniz gereken bazı önemli hususlar var. Platformu kullanabilmek için öncelikle onun yapısını ve teknik özelliklerini bilmelisiniz. Makaslı platformların tekerlek yapısı, güç dengesi, hareket mekanizması hakkında önceden eğitim almalısınız. 

  Platformların güç kapasitesi, maksimum yetişebilecekleri mesafe, güç kaynağı ve boyu da onları kiralamadan önce doğru tercih yapmanızda size ipucu verir. Makaslı platform kiralarken iş gücüne uygun doğru kapasiteye sahip iş makinesini tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Buna tek başınıza karar vermekte zorlanıyorsanız alanında uzman bir iş makinesi firmasından destek alabilirsiniz. 

  Uzman bir forklift firmasıyla anlaştığınızda sizin ve karşı tarafın haklarını bir kontrat yardımıyla güvence altına alabilirsiniz. Ne kadar süreyle anlaşma yaptığınız kira sözleşmesinde yer alır. Bu konunun muğlak olması, alacağınız hizmet sürecinde mağdur olmanıza yol açabilir. Kontratta kiralama bedelinin net şekilde yer alması gerekir. Ödeme şeklinin kontratta açıkça belirtildiğinden emin olmalısınız. 

  Çalışacağınız alana uygun doğru makaslı platformu kiralamak için Tim Forklift uzman ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Çalışacağınız alandaki yük kapasitesine ve alanın genişliğine uygun olarak Tim Forklift size en uygun platform modelini önerir.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Makaslı Platform Nerede Kullanılır?

  Makaslı platform, inşaat alanında, eğlence sektöründe, dış ve iç cephe çalışmalarında, depolarda, antrepolarda kullanılır. Bunların dışında yüksek mesafeye yetişilmesi gereken her türlü alanda makaslı platform kullanılır. 

  Makaslı Platform Fiyatları Nedir?

  Makaslı platform fiyatları, güç kapasitesi, yüksekliği, kullanıldığı alan, yük türü, çalışma kapasitesi ve verimliliği gibi hususlara göre değişiklik gösterir. Makaslı platform kiralama ücretleri hakkında detaylı bilgi edinmek için Tim Forklift ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Makaslı Platform Nasıl Kiralanır?

  Makaslı platform kiralama talebinde bulunurken kullanacağınız alanı, ihtiyacınız olan süreyi belirtmelisiniz. Ardından Tim Forklift uzman ekibi size iş gücünüze ve ihtiyacınıza en uygun platform modelini önerir. 

  Makaslı Platform Kaç Metre?

  Makaslı platformlar ortalama 1-10 metre uzunluğa sahip olabilir. 10.000 kiloya kadar ağırlık taşıyabilirler. 

  Makaslı Platform Ne İşe Yarar?

  Makaslı platform, çalışma alanında ulaşılması zor olan yerlere güvenle ulaşmanıza yardım eder. 

  Manlift Nedir, Ne İşe Yarar?

  Diğer adı makaslı platform olan Manlift, insanların tek başına ulaşmasının mümkün olmadığı alanlara ulaşabilmesini sağlar. Manlift genellikle iş amacıyla kullanılan bir tür makinedir. İşçilerin yüksek yerlere güvenle erişmesini sağlar. 

  Personel Yükseltici Nedir?

  Personel yükseltici, Manlift yani diğer adıyla makaslı platform, iş yerinde çalışanların yetişmesi mümkün olmayan alanlara ulaşmasını sağlar. Güvenli bir şekilde çalışmayı sağlayan personel yükseltici, yüksek yerlerde çalışmayı gerektiren alanlarda tercih edilir.  İnşaat, dış cephe mantolama, tadilat ve tamirat, eğlence sektörü gibi alanlar personel yükseltici kullanılarak çalışılan iş kollarını temsil eder. 

  Benzer Yazılar

  Yorum Gönder

  Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.