Gösterilen sonuç sayısı: 5

 • ms 15 ux transpalet

  MS 15 UX Transpalet

  Canbus teknolojisi ile minimum kablolama Gelişmiş AC kontrol sistemi Kompakt şase Kolay kullanım Yüksek görüş açısı Geri kaymayı önleme Hızlı ve kolay akü değişimi Minimum bakım maliyeti Yüksek görüş açısı Geri kaymayı önleme Hızlı ve kolay akü değişimi Minimum bakım maliyeti
 • ms 16 s

  MS 16S 1.600 KG

  Ayakta/Oturarak/Yaslanarak kullanım imkanı Europalet taşıması için 798 mm'lik dar şase Orta ve uzun mesafeli taşımalar için ideal Elektronik mini direksiyon kontrolü Direksiyon sistemine entegre virajlarda otomatik hız kesme Otomatik frenleme ile eğimlerde geri kaymama Orta ve yüksek seviyeli istiflemeler için mükemmel çözüm Yale shop otomatik park freni
 • ms 10 transpalet

  MS Serisi MS10 MS20 Transpalet

  AC işletim sistemi ve motorlar Kumanda kolu üzerinde standart ve hassas lift butonları Geniş görüş açılı asansör ile maksimum rezidüel kapasite 6m'ye kadar asansör seçenekleri Full display ekran ile arıza kod göstergesi Ayarlanabilir parametre ve rejeneratif fren sistemi
 • mse 10 e transpalet

  MSE Serisi Transpalet

  1.000 - 1.200 kg Dar alan uygulamaları için ideal çözüm Eğimlerde geri kaymama Full display ekran ile arıza kod göstergesi Yürüyüş ve hidroliklere yönelik mosfet Kombi kontrol sistemi Sem yürüyüş motoru
 • msx 12

  MSX Serisi 1.200 – 2.000 KG

  Yaya kumandalı ve platformlu akülü istif makinası AC işletim sistemi ve motorlar Kumanda kolu üzerinde standart ve hassas lift butonları Geniş görüş açılı asansör ile maksimum rezidüel kapasite 6 m'ye kadar asansör seçenekleri Full display ekran ile arıza kod göstergesi Ayarlanabilir parametre ve rejeneratif fren sistemi

İstif Makinesi Kiralama ve Satın Alma

İstif makinesi, genellikle büyük fabrikalar ve e-ticaret markalarının depoları gibi geniş ürün ve ekipman depolama kapasitesine sahip alanlarda kullanılır. İstif makinesi kiralama hizmeti ise büyük kapasiteli iş yerleri için düzenli bir iş akışı sağlamayı kolaylaştırır.

Devamını Oku

İstif makinesi satın alma işleminden çok kiralama daha sık tercih edilen bir işlemdir. Çünkü adeta satın alıyormuş gibi birkaç yıllık kiralama yapabilirsiniz. Ancak öncelikle istif makinesi hakkında merak edilen detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İstif Makinesi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

İstif makinesi, ağırlıklı olarak depo ve fabrikaların istifleme yaptığı alanlarda kullanılır. Bir çeşit, dikine istifleme aracıdır. Paletli istif makinesi, bir operatör yardımıyla çalışan ve kullanımı kolay, hareket mekanizması rahat, manevra kolaylığı bulunan bir araçtır.

İstifleme makineleri, elle taşınamayacak kadar ağır olan malzemelerin düzenli bir şekilde istiflenmesi için kullanılır. İstif makinesi yük kapasitesi ise markaya ve modele göre farklılık gösterir. İstif makinesi markaları arasında en iyi prestije sahip olanlardan biri olan Yale, yaygın bakım ve servis hizmetiyle Tim Forklift tarafından kiralanıp satılmaktadır.

İstif Makinesi Nerelerde Kullanılır?

İstif makinesi kullanımı, iç ve dış mekanlar olmak üzere ağırlıklı olarak depolarda yaygındır. Kullanım alanının tamamen düz bir zeminden oluşması gerekir. Çünkü istif makinesi güvenilirliği açısından zeminde herhangi bir pürüz bulunmamalıdır. Makinenin düzgün ve aksama olmaksızın çalışması, istif makinesi ekipmanları için de önemlidir. Zemin pürüzsüz ve çalışmaya başlamadan önce gerekli önlemler alınmış olduğunda hem istif makinesi operatörü hem de makine için güvenli bir çalışma ortamı sağlanmış olur. Depo ekipmanları arasında yer alan iş yükünü hafifleten ve süreci hızlandıran bir araçtır. Kamyonlardan ve tırlardan forklift kullanılarak indirilen ürünler ve ekipmanlar operatör tarafından istif makinesi aracılığıyla depoya ulaştırılır.

İstif Makinesi Fiyatları ve Modelleri Nelerdir?

İstif makinesi fiyatları genellikle modelin özelliklerine ve kalitesine göre değişiklik gösterir. İstif makinesi modelleri arasında özelliklerine göre çeşitli makine grupları yer alır. Bunlar:

Manuel İstif Makinesi: Operatörün yönlendirmesi ve insan gücüyle çalışan makinlerdir. Yürütme, kaldırma ve indirme işlemleri insan gücüyle yapılır. Ancak kullanım rahatlığı açısından depo, yapı market rafları gibi alanlarda rahatlıkla kullanıma uygundur. Yük kapasitesi 500-1500 kg arasında değişiklik gösterir. Bu makinelerin kaldırma yükseklikleri 1-3 metre aralığındadır.

Elektrikli İstif Makinesi: Akülü sistemle çalışan, ergonomik ve kullanımı rahat bir makinedir. Asma katlarda ve çekme katlarda rahat kullanım avantajı sunar. Yük asansörüyle katlar arasında taşıma yapabilirsiniz. Forklift kirama yapmaksızın akülü istifleme makinelerini, işletmelerin iç kısımlarında ve düz zeminlerde rahatlıkla kullanılabilirsiniz.

Yarı Akülü İstif Makinesi: Yarı akülü istifleme makineleri, kaldırma ve indirme işleminde manuel makinelere göre daha pratiktir. Çünkü burada kaldırma ve indirme işlemlerini yapan elektrikli bir motor bulunur. Yürütme işlemi ise yine operatör tarafından yapılır. Yarı akülü istif makineleri genellikle yürüme mesafesinin az olduğu işletmeler için uygundur.

Bu grupların dışında transpaletler, stackerler, denge ayaksız istif makinesi, reachtruck isimli istif makinesi çeşitleri bulunur. İstif makinesi modelleri kiralama ve satın alma işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstif Makinesi Kiralama Hizmetleri ve Avantajları Nelerdir?

İstif makineleri, operatör yardımıyla yaya ve ayakta kullanım özelliğine fabrika, depo, antrepo gibi alanların en önemli araçlarındandır. Fabrika ve depo gibi alanlar içinde düzen oluşturmaya, forklift makinelerinin giremediği dar alanlara girmeye yardımcıdır. İstif makinesi kiralama avantajları arasında ilk sırada maliyet yer alır. Bakım ve onarım maliyeti olmaksızın sanayi tipi istif makinesi kiralayabilirsiniz. Eğer belli dönemlerde değil, sürekli istifleme makinesi kullanmanız gerekiyorsa bu durumda satın almak sizin için daha doğru bir tercih olabilir. Ancak satın alıyormuş gibi uzun vadeli 1-5 yıl arasında kiralama yaparak istif makinesi bakımı ücretinden kurtulabilirsiniz. Makinenin verimlilik düzeyine göre ikinci el istif makinesi kiralamayıp uzun süreli verim sağlayabilirsiniz. Eğer makinelerin bakımlarını ve onarımlarını düzenli yaptıran güvenilir bir satış ve kiralama firmasıyla anlaşırsanız  makinelerin verimi konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

İstif makinesi kiralama hizmetleri hangi açıdan avantajlıdır?

 • Yukarıda da bahsettiğimiz gibi maliyeti daha azdır. İstif makinesi yedek parça, bakım ve onarım maliyetleri kiralık araçlarda size ait olmaz. Kiraladığınız firma, bu araçları size bakımı ve onarımı yapılmış bir şekilde verir.
 • Ergonomik açıdan rahat dar yerlere kolay girebilen istif makineleri sayesinde işleriniz daha düzenli ve hızlı olur.
 • İstifleme makinesi operatörü bulmanız kolaydır. G sınıfı ehliyeti olan ve Tim Forklift tarafından gerekli eğitimlerden geçen operatörlerle işleriniz tıkır tıkır işler.
 • Yakıt maliyeti ucuz olan modelleri tercih ederek ekonomik bir kullanım sağlayabilirsiniz.
 • İhtiyacınıza uygun olarak farklı modellerdeki cihazları tercih edebilirsiniz.
 • Yüksek görüş açısı bulunan makinelerle operatörleriniz hem rahat hem de güvenli çalışabilir.
 • Geri kaymayı önleyici sistemi bulunan istif makineleri ile iş kazalarını minimize edebilirsiniz.
 • Akülü ürünlerde son teknolojik cihazları tercih ederek kolay akü değişimi yapabilirsiniz. Böylece iş süresinden kayıp yaşamazsınız.
 • Kiralama için yaptığınız ödemeleri, gider göstererek vergiden kolaylıkla düşebilirsiniz.

İstif Makinesi Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Güvenlik: İş yerlerinde herhangi bir çalışma başlamadan önce çalışmanın türüne uygun güvenlik önlemleri alınmak zorundadır. Özellikle inşaat, yük taşıma, kimya ve fizik gibi alanlarda gerçekleşen iş kazaları ölüm ve ağır yaralanma ile sonuçlanır. Bunu önlemek için çalışanların ilgili alanda eğitilmiş olması, kullanılan makinelerin son teknoloji ürünü olması önemlidir. İstif makinesi satın almadan önce de güvenlik için gerekli sistemlerin bulunduğundan, yük ve taşıma kapasitesinin işletmenize uygun olduğundan emin olmalısınız. Makineleri kapasitesinden fazla yüklemek, hem kolay arızalanmalarına hem de iş kazalarının oluşmasına yol açabilir. Aşırı yüklenen istif makinesi yürümekte zorlanır ve devrilebilir.

Ergonomi: Ergonomi özellikle günümüzde daha da önemsenen ve iş hayatında daha pratik olmayı sağlayan bir özelliktir. Mikro kablolama sistemiyle estetik ve pratik çalışma olanağı sunan istif makineleri ön  plandadır. Çalışılan alanın büyüklüğüne uygun istif makinesi tercih ederseniz geçerken makinenin sağa sola çarpmasını engellemiş olursunuz. Operatörün kolay kullanabileceği, display ekranların bulunması, makine ergonomisi açısından önemli bir diğer faktördür. Yüksek görüş açısı, gelişmiş AC kontrol sistemi gibi özellikler, makine çalışırken operatör açısından kolaylık sağlayan detaylardır. Herhangi bir arıza söz konusu olduğunda makine gösterge ekranlarının bunu anında bildirmesi de güvenli iş süreci için önem taşır.

Alana Uygunluk: Seçilen makinenin çalışılan alanın yüksekliği ve eni açısından uyumlu olması gerekir. Genellikle forklift makineleri, daha yüksek taşıma ve indirip kaldırma kapasitesine sahip olsa da istif makinesi çeşitleri, iç mekânda kullanıma daha uygundur. Özellikle alandan kazanmak için dar ve daha çok sırada yapılmış rafların arasından geçebilmesi açısından hacmi küçük makinelere ihtiyaç duyulur. Dar forklift makinesi dışında en uygun iç mekân araçları, istif makineleridir.

Yük Kapasitesi: Taşınan ürünler ve ekipmanlar için her istif makinesi belli bir kapasiteye sahiptir. Örneğin 500 kg taşıma kapasitesi bulunan bir istifleme makinesi, bunun daha üzerinde bir taşıma için uygun değildir. Tek seferde daha fazla yük taşımaya ihtiyaç duyuyorsanız 1000 ya da 1500 kg ağırlığı kaldırabilecek kapasitesi yüksek makineleri tercih edebilirsiniz.

İstif Makinesi Bakımı ve Onarımı Nasıl Yapılır?

İstif makinesi bakımı, yetkili servis bayileri aracılığıyla yapılır. Motor ve bütün aksamın düzenli aralıklarla bakımdan geçirilmesi, makinelerde oluşabilecek arızaları önlemeye yardımcı olur. Bakımı yapılmayan ve arızalanan istif makinesi yedek parçaları değiştirilir. Bakımı düzenli yapılmayan makinelerde genellikle oluşan problemler:

 • Yağ akıtma
 • Paslanma olarak ortaya çıkar.

Bu da çalışılan zemin yapısını bozar. Bozulan zeminde ise herhangi bir istifleme makinesi çalışamaz. Tim Forklift farkıyla alacağınız istif makinesi kiralama hizmetinde bakım ve onarım maliyeti, firmamıza aittir. Size istif makinesi bakımı ve onarımı yapılmış olarak kiralanır. Sonrasında oluşabilecek herhangi bir arızada ise kiraladığınız cihazın değişimi sağlanır.

İstif Makinesi Kullanımı Sırasında Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

İstif makinesi çalışmaya başlamadan önce dikkat edilmesi gerekenler:

 • Makinenin ve zeminin kuru olması gerekir.
 • Yük indirip kaldırırken makinenin sabitlenmiş olması gerekir.
 • Geri kayma önleyici sistemin devrede olması gerekir.
 • Makinelerin özelliklerine uygun olarak dijital göstergelere uyumlu şekilde çalışılmalıdır.
 • Çalışma yaparken iş kıyafetlerinin giyilmiş olması gerekir. 
 • Zeminin pürüzsüz olduğundan emin olmalısınız.
 • Cihazın arızasız ve doğru şekilde çalıştığından emin olmalısınız.

Gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra istif makinesi ile yürüme, yükleme ve indirme işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Forklift kiralama ve forklift satın alma işlemleri için bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Kapat