Gösterilen sonuç sayısı: 3

 • GDP GLP20 N GDP GLP 25 N

  GDP GLP20N- 35N

  Uygulamaya özel Dizel ve LPG'li motor seçenekleri Geniş operatör platformu ile üstün ergonomi Powershift şanzıman sayesinde çok hızlı ve seri yük taşıma Güçlü asansör ve şanzıman yapısı ile maksimum rezidüel kapasite Uzun çalışma saatleri için ideal konfor ve akıllı çözümler
  Ürünü İncele
 • gdp glp 20 ux 35 ux

  GDP GLP20UX-35UX Yale Forklift

  2.000-2.500- 3.000-3.500 kg Uygulamaya özel Dizel ve LPG'li motor seçenekleri Geniş operatör platformu ile üstün ergonomi Powershift şanzıman sayesinde çok hızlı ve seri yük taşıma Güçlü asansör ve şanzıman yapısı ile maksimum rezidüel kapasite Uzun çalışma saatleri için ideal konfor ve akıllı çözümler
  Ürünü İncele
 • gdp glp 25 mx 30 mx

  GDP/GLP20MX-30MX Yale Forklift

  2.000 - 2.500 - 3.000 kg Uygulamaya özel Dizel ve LPG'li motor seçenekleri Geniş operatör platformu ile üstün ergonomi Elektronik powershift şanzıman ile çok hızlı ve seri yük taşıma Mükemmel güvenirlik ve yüksek üretkenlik Güçlü asansör ve şanzıman ile maksimum rezidüel kapasite Uzun çalışma saatleri için ideal konfor ve akıllı çözümler
  Ürünü İncele

Dizel Forklift Nedir?

Dizel forkliftler, birçok iş sektöründe ağır yükteki malzemeleri taşımak, kaldırmak ya da istiflemek için kullanılan çatallı iş makineleridir. Bu makineler hem iş gücünü azaltır hem de zamandan tasarruf edilmesine imkan tanır. İş güvenliğine de katkı sağlayan bu makine modelleri kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplar.

Forklift çeşitleri; sanayiler, depolar, gümrükler, fabrikalar, şantiyeler ve ambarlar gibi ağır yüklerin sıklıkla yer aldığı mekanlarda kullanılır. Bu makinenin kullanım alanları oldukça geniştir ve kullanılan alanın özelliklerine bağlı olarak kullanılması gereken forkliftler de çeşitlere ayrılır.

Ağır yüklerin indirilmesi, kaldırılması, taşınması ve istif edilmesi için kullanılan ve ağır yüklerin taşıma işlemini kolay hale getiren bu makine kendi arasında çeşitlere ayrılır.

Dizel forkliftler, forklift modelleri arasında en sık tercih edilen ve verimli sonuçlar sunan forklift çeşididir. Dizel forklift çeşitleri açık alanda kullanılmak üzere sıklıkla tercih edilir.

Daha ağır yüklerin taşınması ve kaldırılmasında kullanılan bu modelin güç kaynağı iki ya da dört zamanlı dizel motordur. Kullanım kolaylığına sahip olan bu forklift modeli bu özelliği sayesinde sıklıkla tercih edilir. Pratik kullanıma sahip olan bu makine, en ağır yüklerin bile kolay şekilde taşınmasına yardımcı olur. 

Dizel Forkliftlerin Özellikleri

Dizel forkliftler birçok kullanışlı özelliği bir arada bulundurur. Dizel forkliftlerin özellikleri ise şu şekildedir;

 • Zorlu hava koşullarında maksimum performans sunar.
 • Engebeli arazilerde verimli sonuçlara neden olur.
 • Oldukça az tüketime neden olur.
 • Dört mevsim boyunca rahatlıkla kullanılabilir.
 • Yüksek ağırlıktaki yükleri bile kolay şekilde taşıyabilir.
 • Açık alanlarda kullanıma uygundur.

Dizel Forkliftlerin Avantajları

Dizel forkliftler kullanıcılara fayda sağlayan birçok avantaja sahiptir ve bu avantajlar sayesinde zor işlerin kolay şekilde bitirilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda bu ürün, iş gücünü büyük ölçüde azaltır ve kısa süre içerisinde birçok işi halledebilmenize olanak tanır. Taşıyacağınız yükler ağırlık olarak fazla ise dizel forkliftler yüksek performans sunar ve verimli sonuçlara neden olur.

Mevsim şartları forkliftlerin çalışma şartlarını çokça etkiler. Ancak dizel forkliftler, zorlu hava koşullarında ya da engebeli arazilerde bile maksimum performans sağlar. Bu sayede dört mevsim boyunca işlerinizi kolay şekilde bitirebilirsiniz. 

Dizel forkliftler açık alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Dizel forkliftler, benzin ile çalışan forklift modellerine göre daha az tüketime neden olur. Bu model, özellikle her gün çalışan ve transfer yapılması gereken iş alanları tarafından sıklıkla tercih edilir. 

Dizel Forkliftlerin Dezavantajları

Dizel forkliftlerin avantajları gibi dezavantajları da vardır. Bu dezavantajlarından ilki, eğer bir dizel forklift satın almak istiyorsanız bu alışverişin biraz maliyetli olacak olmasıdır.

Uzun süreli düşünüldüğünde oldukça ekonomik olan dizel forkliftlerin maliyeti yalnızca ilk aşamadadır. Ancak yine de bu maliyet size uzun vadede oldukça kar sağlayacaktır.

Dizel forkliftlerin depolama işlemleri için bir alana ihtiyacı vardır. Eğer yakınlarınızda bir benzin istasyonu yok ise yakıt depolama tankına ihtiyacınız olacaktır. Bu durum hem yasal izin hem de maliyeti beraberinde getirir. Bu işlemler ise biraz meşakkatli olabilir. 

Dizel Forklift Fiyatları

Dizel forklift fiyatları ürünün sahip olduğu motor gücü, ebatı, taşıma kapasitesi ve çatal uzunluğu gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Dizel forkliftler birçok farklı iş alanında kullanılır ve ağır yüklerin taşınması gibi işlemleri kolay hale getirmeye fayda sağlar.

İş gücünü büyük ölçüde azaltan ve taşıma, istifleme, kaldırma gibi işlemlerin kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesini sağlayan bu iş makinesi uygun fiyat aralıklarında kullanıcıların beğenisine sunulur. 

Tim Forklift firması, bu ürünü kullanıcıların beğenisine sunan firmalardan bir tanesidir. Tim Forklift, 22 seneyi aşkın bir süredir kullanıcılara sunduğu hizmetler ile adından söz ettirir.

Türkiye’nin her noktasına hizmet veren Tim Forklift, deneyimli ve eğitimli teknisyenleri ile forklift satışı ve bakımında profesyonel hizmet sunar. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma, sunduğu makine modelleri ve hizmetler ile kullanıcıların taleplerini karşılar. 

Dizel forklift sahip olduğu kaliteli özellikleri ile Türkiye’de birçok firma tarafından en sık tercih edilen forklift modelidir. Güçlü ve kaliteli özelliklere sahip olan bu ürün ağır yüklerin taşınmasını gerektiren iş alanlarında kullanılır. Kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplayan bu ürün sağladığı kolaylıklar sayesinde insan gücü ile yapılan işlemleri kolay ve pratik hale getirir.