Forklift Arka Cam Fiyatları

forklift arka cam fiyatları

Forklift Arka Cam Fiyatları 

Farklı hava koşullarında da görüşü engellemeyecek olan forklift arka cam fiyatları, genellikle malzeme kalitesine ve kabinin büyüklüğüne göre değişir.  Arka görüş, her mevsimde kusursuz olmalıdır. Bu sayede makinenin arkasından geçen biri ya da bir engel bulunup bulunmadığı net şekilde görünebilir. Forklift arka cam, genellikle temperlenmiş ya da dayanıklılığı arttırılmış şekilde üretilmelidir. 

Forklift Arka Cam Nedir?

 Forklift arka cam, kabinin sırt kısmını oluşturan sağlamlaştırılmış cam duvara verilen isimdir.Arka cam, net görüş alanı için her zaman kusursuz olmalıdır. Berrak bir yapıda, temiz ve dayanıklı malzemelerden üretilmelidir. 

Forklift Arka Cam Fiyatları

Forklift arka cam, güvenlik açısından tehdit oluşturmayacak, kolay kırılmayan malzemelerden üretilen bir operatör kabini için fiyat performans açısından ideal olmalıdır. Forklift arka cam fiyatları, sipariş verdiğiniz firmaya göre değişiklik gösterir. 

Forklift Arka Cam Çeşitleri

Kurşun geçirmez, kırılmaz, temperlenmiş olmak üzere; kaza önleme açısından önem taşıyan cam çeşitleri, forkliftlerde tercih edilir. Bu sayede, herhangi bir devrilme, dışarıdan darbe alma gibi durumlarda operatör açısından risk en aza indirilebilir. 

Forklift Arka Cam Malzemeleri

Sadece malzeme kalitesi değil, aynı zamanda forklift arka cam üzerine yerleştirilen lambalarla da olası riskleri azaltabilirsiniz. Kullanım durumuna göre  risk azaltma faktörleri göz önünde bulundurularak forklift arka cam açılabilir ya da sabit şekilde tasarlanır. 

Forklift Arka Cam Ölçüleri

Forklift arka cam ölçüleri, kabinin diğer parçalarının büyüklüğüne uygun şekilde alınıp kesilmelidir. İçerisine operatörün oturup rahatlıkla manevra yapabileceği genişlikte ayarlanmalıdır. 

Forklift Arka Cam Montaj Süreci

Öncelikle forkliftin büyüklüğüne ve operatör kabini için ayrılan bölümüne göre kabin ölçüleri alınır. Buna göre ön, yan, alt, üst ve arka cam parçaları kesilir. Kaynaklı imalat sonrasında fırınlanan forklift arka cam dâhil bütün diğer kabin parçaları, kırılma ve çatlama riskine karşılık dayanıklı hale getirilir. 

Forklift Arka Cam Bakım ve Onarımı

Forklift arka cam dayanıklılığı, yapılan fırınlama işlemiyle birlikte darbelere karşı daha da arttırılır. Bu sayede kırılma ve çatlama riski en aza indirgenebilir. Ancak bazı güvenlik önlemlerine dikkat edilmemesi ve çeşitli nedenlerle operatör kabini de hasar görebilir. Bu durumda forklift arka camın onarımı olasılığı çok düşüktür. Genellikle hasar görmüş cam parçalar yenisiyle değişir. 

Forklift Arka Cam Değişimi

Forklift arka cam değişimi, camın hasar alması, çatlaması ya da kırılması durumunda gerçekleştirilmelidir. Bunun için ise alanında uzman, forklift yedek parça değişimi, bakımı ve onarım konusunda sektörün önde gelen firmalarından destek alabilirsiniz. 

Forklift arka cam fiyatları, hizmet alacağınız servisin malzeme kalitesine ve piyasa standartlarına göre sunduğu yelpazeye göre değişir.  

Benzer Yazılar

Yorum Gönder

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.